HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
ŚWIĘTO NARODOWE
 

8 listopada w całej szkole było bardzo odświętnie i podniośle. Tradycyjnie, jak co roku, uroczystą akademią uczniowie i pracownicy naszej szkoły świętowali 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspaniałą uroczystość przygotowała klasa IV a. W krótkim montażu słowno-muzycznym uczniowie przypomnieli smutną i poplątaną historię Polski. Słowami poetów mówili o krzywdzie, cierpieniu, radości i niepodległości.

Na specjalne zaproszenie uczniowie gościli z występem u pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej i Ośrodku Pomocy Społecznej.

Dzieci zaprezentowały również swój program najbliższym - rodzicom, rodzeństwu i dziadkom podczas listopadowego zebrania.
Drukuj
MONOLOG 2013
 8 listopada odbyły się eliminacje szkolne do Konkursu Dziecięcych i Młodzieżowych Kreacji Aktorskich „Monolog”. Wzięło w nich udział 28 uczniów.

Kl. IVa – Aleksandra Podhalicz
Kl. IVb – Anna Łyżwa, Wiktor Habas, Wiktoria Makoś, Natalia Pasek
Kl. IVc- Katarzyna Mazur, Marcelina Hojka, Agata Szołkowska, Daria Miśkiewicz
Kl. Va- Julita Janowska, Olimpia Łosyk
Kl. Vb- Patrycja Czyżewska, Nikola Tendaj, Maja Mazur, Wiktoria Żmudzka, Nikola Tomalik
Kl. VIb- Julia Barczyk, Wiktoria Hanuszek, Karolina Chrzan, Anna Jadwinczyn, Gabriela Rusak, Aleksandra Jursza
Kl. VIc- Natalia Pompa, Oliwia Stolarczyk, Maja Sygidus, Weronika Jegorow, Marta Wajszwilli, Wiktoria Wiśniewska


Po burzliwych naradach, spowodowanych bardzo wyrównanym poziomem wystąpień uczestników, ostatecznie jury zdecydowało, że naszą szkołę w etapie powiatowym konkursu reprezentować będą:
Anna Łyżwa, Natalia Pasek, Katarzyna Mazur, Marcelina Hojka, Agata Szołkowska, Julita Janowska, Patrycja Czyżewska, Nikola Tendaj, Wiktoria Żmudzka, Julia Barczyk, Wiktoria Hanuszek, Natalia Pompa, Oliwia Stolarczyk, Maja Sygidus, Weronika Jegorow.
Drukuj
konkurs literacki
I Ty możesz zostać Mistrzem nie tylko Literatury Polskiej”
Po raz kolejny przystąpiliśmy do udziału w konkursie „I Ty możesz zostać Mistrzem nie tylko Literatury Polskiej”, który w tym roku przebiega pod hasłem „W tajemniczym świecie (…)”.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa dolnośląskiego oraz na Wschodzie (Białoruś, Litwa, Ukraina) i Zachodzie (Niemcy) Polski.
W pierwszym – szkolnym – etapie uczniowie mieli za zadanie napisać własny tekst inspirowany dziełem sztuki. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą wyobraźnią i kunsztem literackim, dlatego jurorzy mieli nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców.
Pięć osób, spośród 15 biorących udział, zakwalifikowało się do etapu drugiego, czyli Małego Finału. Są to: Anna Jadwin(VIb), Julia Barczyk ( VIb), Oliwia Stolarczyk ( VIc), Natalia Pompa ( VIc) i Julia Garkowska (VIc).
Drukuj
XXII Miejski Konkurs Recytatorski
 

14 XI 2013r. w kinie M.O.K.i S. w Bielawie odbył się XXII Miejski Konkurs Recytatorski klas I-III pod hasłem ,,Poezja Tuwima”.Przebiegał on w trzech kategoriach wiekowych: klasy I, klasy II, klasy III. W konkursie wzięło udział 24 uczniów ze wszystkich bielawskich szkół podstawowych. Zwycięzcami zostali:
W klasach I
I miejsce Piotr Tronina ESP7
II miejsce Jakub Maciejak SP10
III miejsce Miłosz Krasiński ZSS STO

W klasach II
I miejsce Wiktor Flisowski ESP7
II miejsce Agnieszka Letniowska SP10
III miejsce Otylia Kaźmierczak SP10

W klasach III
I miejsce Wanessa Balsam SP10
II miejsce Małgorzata Pietryniak SP10
III miejsce Nikola Markowska SP4

Nagrody, upominki oraz dyplomy ufundowali: M.O.K.i S.w Bielawie, Stowarzyszenie Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze w Bielawie oraz Towarzystwo Przyjaciół Bielawy. Laureaci I miejsca reprezentują nasze miasto w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Poezja Tuwima" - 21 XI o godz. 10.00 w kinie M.O.K.i S.w Bielawie.

 
Drukuj
Ogólnopolski Festiwal Piosenki
 Uczennica klasy 1b Basia Zawrotniak wzięła udział w XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży "Nad Wierną Rzeką", który odbył się 9 listopada 2013r. w Małogoszczu. Za wykonanie piosenki pt.: "Kaczuszka i mak" otrzymała nagrodę specjalną - pluszowego misia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :-)
Drukuj
Uczennice ESP7 na sesji Rady Miasta


W środę nasze uczennice: Weronika Klincewicz, Weronika Jegorow i Kamila Skubisz, grające w drużynie piłki nożnej - Smerfetki, zostały zaproszone na sesję Rady Miasta, na której nasi radni mieli okazję zobaczyć mecz finałowy Turnieju Orlika z Warszawy. Żywiołowe reakcje z sali pokazały, że radni byli zaskoczeni poziomem sportowym naszych dziewczyn. Dziewczyny dostały od przewodniczącego Rady Miasta Leszka Stróżyka pisma z gratulacjami, a burmistrz Miasta Bielawa Ryszard Dźwinel wręczył kapitanowi Karolinie Tylak piłkę meczową.
Dołączamy się do życzeń dalszych medali - sportowego rozwoju i jak najlepszych wyników w nauce.
Drukuj
APEL
 5 listopada 2013r. odbył się apel dotyczący dekalogu, kodeksu ucznia, rzecznika praw ucznia, praw dziecka.
Montaż słowno-muzyczny poruszył każdego z nas. Zachęcamy do wysłuchania utworu pt.: DZIEĆMI JESTEŚMY TYLKO RAZ, który znajduje się na stronie Rzecznika Praw Dziecka.
Również Rodziców :-)
kliknij aby usłyszeć
Drukuj
Szkolny Konkurs Recytatorski "Poezja Tuwima"
4 listopada 2013 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III pod hasłem "Poezja Tuwima". Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I, II i III. Każdy uczestnik recytował przygotowany wiersz poety, który jest patronem naszej szkoły. Rok 2013 obchodzimy jako rok Juliana Tuwima z okazji 60 rocznicy jego śmierci. W konkursie udział wzięli uczniowie:
 Nikola Dudkowiak kl. Ib
 Bianka Iwańska kl. Ia
 Wiktoria Kaczmarek kl. Ia
 Maja Lis kl. Ia
 Jakub Maciak kl. Ib
 Wiktoria Okaj kl. Ic
 Kornelia Ostrowska kl. Ic
 Jakub Popławski kl. Ic
 Piotr Tronina kl. Ib
 Dagmara Dajer kl. IIa  Wiktor Flisowski kl. IIa
 Piotr Garnys kl. IIb
 Lena Hyrlik kl. IIb
 Maja Jurga kl. IIb
 Aleksandra Matejczuk kl. IIc
 Victoria Pokorska kl. IIc
 Karol Teklak kl. IIa
 Angelika Warchoł kl. IIc
 Wiktoria Byczek kl. IIIb
 Oliwia Cesnajtys kl. IIIc
 Wanesa Chryplewicz kl. IIIa
 Laura Fąfara kl. IIIa
 Daria Kozubal kl. IIIc
 Gracjana Torenc kl. IIIa
 Dorota Romanowska kl. IIIc
 Tatiana Zawrotniak kl. IIIb
 Dobrosława Zemła kl. IIIb
Wszyscy uczestnicy za piękną recytację otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Laureaci w sposób szczególny zostali nagrodzeni i wyróżnieni dyplomami.
W kategorii klas I:
I miejsce – Piotr Tronina kl.I b
II miejsce – Wiktoria Okaj kl.I c
III miejsce – Kornelia Ostrowska kl.I c.
W kategorii klas II:
I miejsce – Wiktor Flisowski kl. II a
II miejsce - Angelika Warchoł kl. II c
III miejsce – Aleksandra Matejczyk kl. II c
W kategorii klas III:
I miejsce – Laura Fąfara kl. III a
II miejsce – Gracjana Lorenc kl. III a
III miejsce – Tatiana Zawrotniak kl. III b

 
 

Laureaci I i II miejsca w każdej kategorii będą reprezentować naszą szkołę w XXII Miejskim Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 14 listopada 2013 r. w Kinie M.O.K. i S.
Drukuj
Otwarte Mistrzostwa Bielawy w Skoku Wzwyż Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych
25 października w hali sportowej przy ulicy Bankowej w Bielawie odbyły się 43. Otwarte Mistrzostwa Bielawy w Skoku Wzwyż Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych im. Zdzisława Jeżowskiego. W zawodach wzięło udział 44 zawodników z roczników 1998-2002 z następujących szkół:
- Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bielawie
- Zespół Szkół Publicznych w Grodziszczu
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach
- Gimnazjum nr 1 w Bielawie.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej Bielawy Pan Leszek Stróżyk.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:
CHŁOPCY
rocznik 2002:
1. Michał Tubacki ZSP w Grodziszczu
2. Szymon Grudziński ESP7 w Bielawie
3. Mateusz Kubara ESP7 w Bielawie

rocznik 2001:
1. Przemysław Kazubek ESP7 w Bielawie
2. Grzegorz Szczupakowski SP1 w Pieszycach
3. Mateusz Orawiec ESP7 w Bielawie

DZIEWCZĘTA
rocznik 2002:
1. Natalia Sieroń SP1 w Pieszycach
2. Aleksandra Głogowska ESP7 w Bielawie
3. Wiktoria Nieśpiałowska SP1 w PieszycachW tym roku Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie dla najliczniejszej reprezentacji otrzymała Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bielawie.
Drukuj
Klub Bezpiecznego Puchatka
Drukuj
Piłka nożna - zawody powiatowe
  Na stadionie OSIR w Dzierżoniowie odbyły się zawody powiatowe w piłce nożnej. Nasi uczniowie wystąpili w składzie: bramkarz- Krystian Adamski z klasy VIA, zawodnicy z pola to - Bartosz Paszkowski, Michał Piątek, Piotr Szwetner, Grzegorz Nowicki z klasy VIB, Bartosz Mazur, Grzegorz Pogoda, Jakub Zemanek z klasy VIC, Krzysztof Łagutko z klasy VA, Szymon Grudziński z klasy IVA. Gratulujemy zawodnikom postawy i walki w bardzo ciężkim turnieju, w którym musieli toczyć boje z drużynami ze szkół sportowych, a mimo to grali z zaangażowaniem i poświęceniem do końca. Na pewno przyniesie to efekty w przyszłości. Z pozdrowieniami dla wszystkich odwiedzających naszą stronę - opiekun drużyny A.Tomasz Owczarek.

 
Drukuj
TOP
RSS