HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
Nie samą nauką człowiek żyje ...
  Do naszej szkoły zawitał siedmiokrotny rekordzista świata - Marcin 'MASKOW' Kowalczyk.
Marcin "Maskow" Kowalczyk ma 20 lat i rekord świata w niecodziennej dyscyplinie – układaniu na czas kostki Rubika z zamkniętymi oczami.

Ustanowiony przez niego rekord świata to 26 ułożonych kostek z 29 zadeklarowanych w czasie 53 minut i 1 sekundy. Konkurencja polega na zapamiętaniu jak największej liczby kostek po czym po zasłonięciu oczu ułożeniu ich jedna po drugiej. Ostatnią zrobił furorę w programie "Mam talent". Rozmawiamy z nim o jego niecodziennej pasji, 93 kostkach, które ma w domu oraz o technikach, które pozwalają mu zapamiętywać dowolny układ kostki, którą zamierza ułożyć, lub odtworzyć z pamięci np. 24-cyfrowy ciąg liczb.
Oto krótki fotoreportaż z tego spotkania:
 
 
 
 
 
Drukuj
POWITANIE WIOSNY
  21 marca powitaliśmy WIOSNĘ!
Uczniowie klasy 4b zaczarowali kukłę PANI ZIMY na piękną wiosenną MARZANNĘ.
Cała społeczność uczniowska pięknymi gaikami - maikami powitała nową porę roku.
 
 
Drukuj
3 MIEJSCE W FINALE STREFY WAŁBRZYSKIEJ
28 marca w Świdnicy odbył się finał strefy wałbrzyskiej trójek siatkarskich dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy piątej: Wiktoria Żmudzka, Stanek Rozalia, Tendaj Nikola, Słomian Natalia, Kobylańska Nina, Bajrakowska Aleksandra, Głogowska Aleksandra. Występ w finale to już ogromny sukces naszej szkoły, ponieważ dziewczęta, aby dostać się do finału, musiały przebyć długą drogę. Wygrały Mistrzostwa Bielawy, zajęły I miejsce w powiecie, następnie II miejsce w półfinale strefy wałbrzyskiej i w końcu ogromy sukces - III miejsce w finale
Wiktoria Żmudzka została wyróżniona jako jedna z najlepszych zawodniczek w zespole.
Wszystkie dziewczęta zagrały doskonale, pokazały już duże umiejętności siatkarskie. Uczennice były przygotowywane przez p.Tomasza Owczarka i p.Marzenę Mazur.

 
 
Drukuj
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
Dzisiaj - 1 kwietnia 2014r. uczniowie klas szóstych w całej Polsce przystąpili do sprawdzianu szóstoklasisty. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Arkusz egzaminacyjny dla uczniów można zobaczyć tutaj
Trzymamy kciuki za naszych najstarszych uczniów :-)
Drukuj
Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom
  Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”.

Od wielu już lat pszczelarze na całym świecie alarmują opinię publiczną w związku z obserwowanym masowym wymieraniem całych rodzin pszczelich. W ostatnich latach zyskały sobie popularność różne akcje związane z poprawą warunków pszczół dziko żyjących w naszym kraju.
Można to osiągnąć poprzez odpowiedni dobór roślin uprawianych w ogrodach, na balkonach oraz w tzw. zieleni miejskiej, zapewniający stałe źródło pokarmu wielu gatunkom pszczół w ciągu całego sezonu wegetacyjnego.
Drugim ważnym działaniem jest zapewnienie pszczołom odpowiedniej ilości miejsc do założenia gniazda. Dlatego wskazane jest pozostawianie w ogrodzie „dzikich zakątków”, gdzie ziemia nie jest skopana przez 2-3 lata, a suche rośliny pozostawione na miejscu lub przeniesione na kompost nie są spalane. Ponadto można umieszczać w odpowiednich miejscach sztuczne gniazda dla pszczół oraz domki dla trzmieli.
Celem nadrzędnym akcji „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” jest zmiana postaw społeczeństwa i promocja pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody, w szczególności ochrony pszczół, których znaczenie dla człowieka i środowiska naturalnego jest kluczowe.
Uczyń swój ogród lub balkon przyjazny pszczołom
Nie trzeba spektakularnych czynów, aby stać się przyjacielem pszczół. Wystarczy, że zmienisz trochę swoje najbliższe otoczenie, zasadzisz nektarodajne rośliny na swoim balkonie lub w ogrodzie. Zadbaj o to, aby znalazły się tam elementy, które sprawią, że pszczoły będą mogły bezpiecznie mieszkać i zbierać nektar.
Drukuj
KONKURS SKO
  27 marca ogłosiliśmy wyniki konkursu dla posiadaczy konta SKO. Uczestnicy projektowali swój własny banknot. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie: Natalia Sarat i Oliwer Połeć i to oni zwyciężyli.
Wręczyliśmy również nagrody pocieszenia Darii Kozubal, Oliwii Cesnajtys i Jakubowi Markiewiczowi. GRATULUJEMY !
Drukuj
Regionalny Konkurs Literacki
  27 marca w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Regionalny Konkurs Literacki
"Czy znasz wiersze Wandy Chotomskiej ?"

Drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Rybaczuk z klasy 2a, Wiktoria Byczek i Tatiana Zawrotniak z klasy 3b zajęła III miejsce.
Drukuj
Szkolny Konkurs Matematyczny klas I-III
  25 marca odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny klas I-III. Laureaci - zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować szkołę 26 kwietnia w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym w Bardzie.

Wyniki:
KLASY I
1. Kaja Kucharczyk z klasy Ic
2. Bianka Iwańska z klasy Ia
3. Piotr Tronina z klasy Ic

  KLASY II
1. Michał Poborczyk z klasy IIc
2. Wiktor Flisowski z klasy IIa
3. Aleksandra Matejczuk z klasy IIc

  KLASY III
1. Anna Chlebica z klasy IIIb
2. Laura Fąfarai z klasy IIIa
3. Tatiana Zawrotniak z klasy IIIb

Drukuj
Konkurs Matematyczny "Kangur"
20 marca 2014 roku odbyła się XXIII edycja Konkursu Matematycznego "Kangur".
Konkurs „Kangur” przeprowadzony został w następujących kategoriach wiekowych:
• „Żaczek" - klasa 2
• „Maluch" - klasy 3 i 4
• „Beniamin" - klasy 5 i 6
Uczniowie z klasy piątej i szóste rozwiązywali zadania konkursowe w Gimnazjum nr 1, które zaprosiło nas do wzięcia udziału w "Dniu Kangura".
Każdy uczestnik otrzymał w dniu konkursu nagrodę uczestnictwa – breloczek układankę. Laureaci konkursu i uczniowie, którzy osiągną bardzo dobry wynik otrzymają od organizatorów dodatkowe nagrody. Trzymamy kciuki!
Drukuj
Konkurs piosenki
Drukuj
XVIII Przegląd Literacki o Statuetkę Sowy za nami...
W tym roku obchodzimy 90 rocznicę nadania praw miejskich Bielawie i 10 rocznicę wstąpienia Polski do UE. Rocznice te stały się inspiracją dla uczniów, uczestników przeglądu, którzy tematem swoich utworów uczynili Bielawę- naszą małą ojczyznę.
Patronat honorowy nad przebiegiem przeglądu objął pan Leszek Stróżyk, przewodniczący Rady Miasta Bielawa, który zaszczycił nas swoją obecnością. Pośród zaproszonych gości była również pani Ewa Glura, prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielawy.

 

Uczestnicy przeglądu pisali o swojej małej ojczyźnie, o jej przeszłości, teraźniejszości, o swoich marzeniach związanych z miejscem dzieciństwa, jak również o nękających ich wątpliwościach. Każdy z prezentowanych utworów był wyjątkowy. Młodzi literaci udowodnili, że Bielawa jest dla nich miejscem szczególnym, miejscem, z którym wiążą swoją przyszłość.Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i statuetkę sowy.

Laureatami tegorocznej edycji przeglądu są:

Nikola Bielak – SP4 z Oddziałami Integracyjnymi
Stella Derdowska- SP4 z Oddziałami Integracyjnymi
Aleksandra Wisłowska- SP4 z Oddziałami Integracyjnymi
Patrycja Kowalska - SP4 z Oddziałami Integracyjnymi
Julia Wrotyńska - SP4 z Oddziałami Integracyjnymi

Natalia Pompa – Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7
Gabriela Rusak- Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7
Karolina Chrzan - Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7
Julia Barczyk - Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7
Wiktoria Hanuszek - Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7

Oliwia Fedko – SP 10 z Oddziałami Sportowymi
Julia Pastuszka - SP 10 z Oddziałami Sportowymi
Igor Machowski - SP 10 z Oddziałami Sportowymi
Julia Budziszewska - SP 10 z Oddziałami Sportowymi
Aleksandra Lewicka - SP 10 z Oddziałami Sportowymi

Ponadto nagrodę specjalną za wrażliwość, wyobraźnię i indywidualizm otrzymali:

Natalia Pompa – ESP7
Oliwia Fedko - SP10
Aleksandra Wisłowska– SP4


Uczniowie wyróżnieni zaprezentują swoje utwory podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która odbędzie się w sierpniu tego roku.
Uroczystość uświetnił występ pt. „Czym jest dla mnie ojczyzna”, przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p.Anny Kuś-Smagi. Wszystkie utwory młodych literatów zebrane zostały w pamiątkowym tomiku, opracowanym przez panią Barbarę Olejnik.
Drukuj
TOP
RSS