HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
ŚWIAT BAJEK
9 września obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Święto to cieszy się coraz większą popularnością i w wielu szkołach w Polsce jest hucznie obchodzone. Baśnie i bajki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat i przekazują im najważniejsze prawdy o życiu. W sposób ciekawy i skuteczny działają one na wyobraźnię odbiorcy. Poprzez bajki i baśnie dzieci uczą się dokonywania wyboru i utrwalają dobre postawy. Bajkowe postaci sprawiają, że świat staje się barwny i radosny. Nie ma tu miejsca na smutek, zmartwienie czy jakiekolwiek rozterki. Wszyscy wiedzą, że dobro na zawsze zostanie nagrodzone, a zło odejdzie w zapomnienie.
Baśniowy klimat sprawił, że wszyscy w szkole poczuli się wyjątkowo i magicznie. Tę niecodzienną atmosferę podkreślał barwny korowód bajkowych postaci, w którym dumnie kroczyły dzieci z ESP7. Na korytarzach szkolnych pojawiły się pięknie wystrojone królewny, wróżki, groźne czarownice, odważni rycerze i różne bajkowe zwierzęta. Nie zabrakło także Boba Budowniczego, Kubusia Puchatka, Pocahontas czy Batmana. Do zabawy dołączyli również nauczyciele. Szkoła zmieniła się w baśniową krainę, w której można było spotkać znane i mniej znane postacie z bajek i baśni.
Bajkowy nastrój udzielił się wszystkim, rozweselając i poprawiając humor młodszym i starszym. Każdy w tym dniu przypomniał sobie, że warto czasem zapomnieć o codzienności i przenieść się choć na chwilę w świat marzeń, kolorów i pięknych snów.

Drukuj
Rozpoczęcie roku 2016/2017
  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich uczniów (klasy z budynku osiedlowego i klasy z budynku przy ul. Wolności) odbyło się 1 września o godz.9.00 na boisku szkolnym Osiedla Włókniarzy 10.
Drukuj
informacja na temat podręczników
KLASY I-V
Podręczniki i ćwiczenia zapewnia szkoła z programu MEN.
KLASY VI
Kupują podręczniki i ćwiczenia we własnym zakresie.
wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
plik w programie Word
Drukuj
POŻEGNANIE KLAS 6.
Drukuj
AKCJA SportGeneracja
Uczniowie Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie wzięli udział w akcji SportGeneracja realizowanej od 2011r. przez Fundację Wychowanie przez Sport. Partnerem strategicznym tej ogólnopolskiej akcji jest PKO Bank Polski, który realizuje od 2013 roku autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Udział w niej biorą uczniowie szkół, w których działa program edukacyjny SKO PKO Banku. Głównym celem tej charytatywnej akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej.
W czerwcu drużyna z ESP 7 pod opieką p. Marzeny Mazur, p.Andrzeja Owczarka i p.Bożeny Wszół we wczesnych godzinach rannych wyruszyła (jako jedyna z Bielawy) do Wrocławia, by tam rywalizować o udział w finale, który odbędzie się we wrześniu 2016 r.


Przygoda lekkoatletyczna rozpoczęła się od biegu masowego, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy. Po przekroczeniu linii mety na każdego czekał pamiątkowy medal. W biegu nie wyłaniano zwycięzcy, tempo biegu (spokojne) dyktowane było przez gwiazdy sportu zaproszone na wydarzenie. Kolejnym etapem były biegi na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. Imprezę kończył bieg sztafetowy.


W konkurencjach brało udział 10 szkół z całego Dolnego Śląska, w każdej z reprezentacji od 24 do 100 uczestników. Drużyna z ESP7 wykazała się duchem walki i zajęła czołowe miejsca w poszczególnych konkurencjach:
• W sztafecie II miejsce
• Indywidualnie:
Bieg na 33 metry
I miejsce - Alan Blesmanowicz ESP7 Bielawa - 4:94 s ( kat. kl. IV- chłopcy)
I m. - Gracjana Torenc ESP7 Bielawa - 5:60 s ( kat.kl.V dziewczęta)
I m. Agata Szołkowska ESP7 Bielawa - 5:18 s –( kat.l. VI- dziewczęta)

Bieg na 33 metry przez płotki
II miejsce - Kornelia Bodura ESP7 Bielawa - 5:87 s ( kat.kl. V- dziewczęta)


Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Poprzez udział w tej charytatywnej akcji wszyscy udowodnili, że, choć jeszcze młodzi, są ludźmi wielkiego serca.
Jednocześnie Dyrekcja ESP7 dziękuje Dyrektorowi PKO BP w Bielawie, Panu Janowi Kuźniarowi i Pani Beacie Wołczańskiej - Podosek za zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu i bardzo sprawną organizację imprezy.
Drukuj
LISTY DO ZIEMI
Drukuj
Złote Sowy 2016
27 laureatów, uczniów bielawskich szkół podstawowych i gimnazjalnych otrzymało Złote Sowy 2016. Wyróżnienia odebrali uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0 oraz byli laureatami lub uczestnikami konkursów i olimpiad. Złote Sowy przyznano również uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe w zawodach o randze wojewódzkiej, krajowej lub międzynarodowej.W kategorii szkół podstawowych nagrody otrzymali:
SP 4 – Maja Czapla, Nikola Markowska, Natalia Minkina i Tomasz Ratyna
SP 7 – Anna Chlebica, Anna Łyżwa, Ewelina Woźniak, Tatiana Zawrotniak
SP 10 – Ryszard Chereźniak, Oliwia Fedko, Aleksandra Lewicka, Maria Maciejewska, Grzegorz Wanszewicz, Bartłomiej Higi
W kategorii szkół gimnazjalnych nagrody otrzymali:
G1- Katarzyna Brylińska, Michelle Łuczak, Nikola Białek
G2 – Marta Gdula, Marta Kaczmarek, Antonina Ralko, Magdalena Rumin, Joanna Bełtowska, Wojciech Karpierz, Agata Ogórek
G3 – Wiktoria Stopka, Piotr Stolarczyk
GZSS – Tomasz Jurcewicz
Drukuj
INFORMACJA DLA RODZICÓW OBECNYCH KLAS 1 i 2
Pliki do zagubionych płyt z j.angielskiego będą najwcześniej w poniedziałek.
Niestety z przyczyn technicznych nie jest to możliwe.
Drukuj
JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM
10 czerwca nauczyciele i uczniowie z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytania książek JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM. Wszyscy uczestnicy tego przedsiewzięcia o godz. 10.00 wyszli na boisko Orlik ze swoją ulubioną książką, Każdy czytał to, na co miał ochotę. Młodsi wybrali bajki, baśnie, wierszyki, starsi natomiast opowiadania, powieści a nawet poezję. Miłośnicy literatury z naszej szkoły czytając wspólnie z inymi, ustanowili rekord czytania w jednym momencie. Gratulujemy!!! :)Celem akcji była przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników, a moda na czytanie, pomimo wszystko, nie przemija...
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie !!!
Drukuj
XXIII MIĘDZYNARODOWY PLENER MALARSKI
W czerwcu Towarzystwo Przyjaciół Bielawy, z którym nasza szkoła ściśle współpracuje, już po raz 23 zorganizowało Międzynarodowy Plener Malarski, w którym wzięli udział artyści zarówno z Polski, jak i Czech, a mianowicie: Eva Sinkmanova z Novej Paki, Vera Kopecka z Krinic koło Broumova, Jarmila Smetanova i Jan Smetana z Jeseni, Lucyna Wierzbicka z Boguszowa Gorc, Irena Wyrzykowska z Dobrego Miasta koło Olsztyna, prof. Konrad Czapliński z Zielonej Góry, Edward Kostka z Wrocławia, Tadeusz Bury z Lublina.
W plenerze aktywnie uczestniczyli nasi uczniowie. 1 czerwca w siedzibie TPB odbyło się spotkanie z czeską poetką, hafciarka i fotografką, Verą Kopecką. Uczniowie wysłuchali wierszy przybyłej, zaprezentowali także swoje utwory. Nie zabrakło też pytań, na które pani Vera chętnie odpowiadała w języku polskim. Kolejny gościem była Krystyna Wyrzykowska, malarka, która pokazała, jak za pomocą farb i balonów można wyczarować piękne malwy i maki. Plener zakończył się 4 czerwca wystawą poplenerową w Hotelu „Pod Wielką Sową”. I tym razem nie mogło zabraknąć naszych uczniów, którzy zaprezentowali swoje ponadprzeciętne zdolności wokalne. Ich występ spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem publiczności.obejrzyj w www.tvsudecka.pl/wiadomosci/61107,wernisaz-wystawy-miedzynarodowego-pleneru-malarski
Drukuj
DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO
Drukuj
TOP
RSS