HomeContact
Ekologiczna Szko豉 Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
Dzie 鈍. Patryka
17 marca (w pi徠ek) obchodzimy dzie 鈍. Patryka - patrona Irlandii. Tego dnia uczniowie przychodz do szko造 ubrani na zielono. Mo積a za這篡 zielone nakrycie g這wy i przypi望 trzylistn koniczynk. Uczniowie, kt鏎zy w pi徠ek przynios do anglist闚 rozwi您ane zadania, otrrzymaj dodatkow ocen z j瞛yka angielskiego.
ZADANIA DO ROZWI╴ANIA:

好iadanie daje moc
Klasa II e uczestniczy豉 w tym roku szkolnym w konkursie „Misje 郾iadaniowe” w ramach programu „好iadanie daje moc”. Uczniowie tworzyli bajki zwi您ane ze zdrowym od篡wianiem, komiksy w oparciu o „12 zasad zdrowego od篡wiania dzieci”, projekty w豉snego 郾iadania, a tak瞠 wsp鏊nie przygotowali w klasie zdrowy posi貫k.

grupa 1
Grupa 1 uczestnicz帷a w projekcie "Szko豉 na telemo軼ie"

P茛KOLONIE ZIMOWE w ESP7
24.02.2017r. zako鎍zy造 si ferie zimowe w naszej szkole. Podczas dwutygodniowej przerwy uczestnicy zimowiska mieli mo磧iwo嗆 skorzysta z wielu atrakcji i sp璠zenia aktywnie wolonego czasu. W ofercie skierowanej do uczni闚 naszej szko造 znalaz這 si: wyj軼ie do Szko造 Le郾ej po陰czone z ogniskiem w g鏎ach, wyj軼ie do Interaktywnego Centrum Poszanowania Energii, wyjazd na lodowisko w 安idnicy, udzia w ofercie kino-teatru MOKiS (pokaz iluzjonistyczny, teatr "Fabryka 好iegu", seanse filmowe).

Ponadto dzieci odwiedzi造 Miejsk Bibliotek Publiczn, gdzie obejrza造 przedstawienie teatrzyku kukie趾owego pt. "Smerfy", uczestniczy造 w zaj璚iach basenowych, spacerach, quizach, konkursach wiedzy og鏊nej, olimpiadach sportowych, grach i zabawach na 鈍ie篡m powietrzu, zaj璚iach plastycznych, muzycznych, tanecznych i komputerowych.

W pierwszym tygodniu zimowiska odwiedzi豉 nas Pani Agnieszka Osiewa豉 ze Stra篡 Miejskiej. Przedstawi豉 ona uczestnikom zimowiska sposoby bezpiecznego organizowania sobie zabaw zim, przypomnia豉 numery alarmowe a tak瞠 zaprezentowa豉 film o akcji ratunkowej na zamarzni皻ym jeziorze.

W drugim tygodniu zimowiska 鈍i皻owali鄉y T逝sty Czwartek. Dyrekcja szko造 zadba豉 o to by ka盥e dziecko mog這 podtrzyma s這dk tradycj. W ostatni dzie ferii grupa prowadzona przez Pani Kam Szczechowiak, da豉 pokaz ta鎍a hinduskiego z chustami, nast瘼nie wszystkie dzieci od酥iewa造 piosenk po瞠gnaln. Na sam koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pami徠kowe dyplomy i s這dki upominek.

Wszystkim serdecznie dzi瘯ujemy za udzia w tegorocznej edycji zimowiska i serdecznie zapraszamy w przysz造m roku !
PODZI艼OWANIE WO同
Dzie Bezpiecznego Internetu
Dzie Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie dzia豉 na rzecz bezpiecznego dost瘼u dzieci i m這dzie篡 do zasob闚 internetowych.
W Polsce Dzie Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, kt鏎e tworz Naukowa i Akademicka Sie Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Si喚 (dawniej Fundacj Dzieci Niczyje) – realizatorzy unijnego programu „ㄠcz帷 Europ” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).
W 2017 roku Dzie Bezpiecznego Internetu obchodzimy 7 lutego pod has貫m „Razem zmieniamy internet na lepsze”.
Organizatorzy chc zwr鏂i uwag na rol ka盥ego u篡tkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego 鈔odowiska online. Ka盥y z nas ponosi odpowiedzialno嗆 za to, co robi w sieci i w jaki spos鏏 z niej korzysta. Podczas obchod闚 Dnia Bezpiecznego Internetu szczeg鏊nie podkre郵ony zostanie potencja internetu, kt鏎y dzieci mog wykorzysta zar闚no w edukacji, kontaktach z r闚ie郾ikami jak r闚nie jako form tw鏎czej rozrywki.

廝鏚這: http://shell.idealan.pl/~mirek/klasa4/4l9.html
PINGWIN 2016

"Bardzo srogi Bazyliszek"
19.01.2017r. dzieci ucz瘰zczaj帷e do 鈍ietlicy szkolnej wystawi造 przedstawienie pt.: "Bazyliszek". Wyst瘼 zosta zadedykowany klasie Ia, aby nasze pierwszaki dobrze wspomina造 ten inauguracyjny, najwa積iejszy rok sp璠zony w szkole. Przestawienie zosta這 dobrze przyj皻e przez, jak瞠 wymagaj帷, publik a wyst瘼uj帷y w nim aktorzy zostali nagrodzeni brawami. Opracowa豉: p.Marcelina Martyn

Podr騜 do Azji
Wycieczk po krajach azjatyckich zapocz徠kowali鄉y nasz cykl zaj耩 鈍ietlicowych pt.:"Poznaj 安iat". Dzieci z uwag studiowa造 map i globus, poznaj帷 po這瞠nie i nazwy pa雟tw znajduj帷ych si w Azji. Mia造 r闚nie okazj spr鏏owa azjatyckich przysmak闚: mango, daktyli, mleczka kokosowego a co odwa積iejsi nawet p璠闚 bambusa, a wszystko to prawdziwymi japo雟kimi pa貫czkami. Na sam koniec wszyscy ch皻ni mogli przymierzy hinduskie sari czyli oryginalny str鎩 pochodz帷y z Indii. Nast瘼ny kontynent gdzie si wybieramy to Australia. Opracowa豉: p.Marcelina Martyn

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES - MATEMATYKA
Najlepsze wyniki w szkole w poszczeg鏊nych kategoriach wiekowych:
KLASY 3 - Martyna Sznajder - 96 pkt.
KLASY 4 - Micha Nowicki i Piotr Tronina - 80 pkt.
KLASY 5 - Aleksandra Matejczuk - 80 pkt.
KLASY 6 - Micha Ogryzek i Tatiana Zawrotniak - 96pkt.
Gratulujemy :-)
ZABAWA KARNAWAΜWA