HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
Szkolny Konkurs Matematyczny klas I-III
  25 marca odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny klas I-III. Laureaci - zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować szkołę 26 kwietnia w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym w Bardzie.

Wyniki:
KLASY I
1. Kaja Kucharczyk z klasy Ic
2. Bianka Iwańska z klasy Ia
3. Piotr Tronina z klasy Ic

  KLASY II
1. Michał Poborczyk z klasy IIc
2. Wiktor Flisowski z klasy IIa
3. Aleksandra Matejczuk z klasy IIc

  KLASY III
1. Anna Chlebica z klasy IIIb
2. Laura Fąfarai z klasy IIIa
3. Tatiana Zawrotniak z klasy IIIb

Drukuj
Konkurs Matematyczny "Kangur"
20 marca 2014 roku odbyła się XXIII edycja Konkursu Matematycznego "Kangur".
Konkurs „Kangur” przeprowadzony został w następujących kategoriach wiekowych:
• „Żaczek" - klasa 2
• „Maluch" - klasy 3 i 4
• „Beniamin" - klasy 5 i 6
Uczniowie z klasy piątej i szóste rozwiązywali zadania konkursowe w Gimnazjum nr 1, które zaprosiło nas do wzięcia udziału w "Dniu Kangura".
Każdy uczestnik otrzymał w dniu konkursu nagrodę uczestnictwa – breloczek układankę. Laureaci konkursu i uczniowie, którzy osiągną bardzo dobry wynik otrzymają od organizatorów dodatkowe nagrody. Trzymamy kciuki!
Drukuj
Konkurs piosenki
Drukuj
XVIII Przegląd Literacki o Statuetkę Sowy za nami...
W tym roku obchodzimy 90 rocznicę nadania praw miejskich Bielawie i 10 rocznicę wstąpienia Polski do UE. Rocznice te stały się inspiracją dla uczniów, uczestników przeglądu, którzy tematem swoich utworów uczynili Bielawę- naszą małą ojczyznę.
Patronat honorowy nad przebiegiem przeglądu objął pan Leszek Stróżyk, przewodniczący Rady Miasta Bielawa, który zaszczycił nas swoją obecnością. Pośród zaproszonych gości była również pani Ewa Glura, prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielawy.

 

Uczestnicy przeglądu pisali o swojej małej ojczyźnie, o jej przeszłości, teraźniejszości, o swoich marzeniach związanych z miejscem dzieciństwa, jak również o nękających ich wątpliwościach. Każdy z prezentowanych utworów był wyjątkowy. Młodzi literaci udowodnili, że Bielawa jest dla nich miejscem szczególnym, miejscem, z którym wiążą swoją przyszłość.Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i statuetkę sowy.

Laureatami tegorocznej edycji przeglądu są:

Nikola Bielak – SP4 z Oddziałami Integracyjnymi
Stella Derdowska- SP4 z Oddziałami Integracyjnymi
Aleksandra Wisłowska- SP4 z Oddziałami Integracyjnymi
Patrycja Kowalska - SP4 z Oddziałami Integracyjnymi
Julia Wrotyńska - SP4 z Oddziałami Integracyjnymi

Natalia Pompa – Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7
Gabriela Rusak- Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7
Karolina Chrzan - Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7
Julia Barczyk - Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7
Wiktoria Hanuszek - Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7

Oliwia Fedko – SP 10 z Oddziałami Sportowymi
Julia Pastuszka - SP 10 z Oddziałami Sportowymi
Igor Machowski - SP 10 z Oddziałami Sportowymi
Julia Budziszewska - SP 10 z Oddziałami Sportowymi
Aleksandra Lewicka - SP 10 z Oddziałami Sportowymi

Ponadto nagrodę specjalną za wrażliwość, wyobraźnię i indywidualizm otrzymali:

Natalia Pompa – ESP7
Oliwia Fedko - SP10
Aleksandra Wisłowska– SP4


Uczniowie wyróżnieni zaprezentują swoje utwory podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która odbędzie się w sierpniu tego roku.
Uroczystość uświetnił występ pt. „Czym jest dla mnie ojczyzna”, przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p.Anny Kuś-Smagi. Wszystkie utwory młodych literatów zebrane zostały w pamiątkowym tomiku, opracowanym przez panią Barbarę Olejnik.
Drukuj
PÓŁFINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ
  W półfinale strefy wałbrzyskiej w piłkę siatkową dziewcząt rozegranym 12 marca w SP4 Bielawa nasze dziewczyny również nie zawiodły!
Tu już poziom był bardzo wysoki! Nasze Siódemeczki w pierwszym zaciętym i pełnym emocji meczu zwyciężyły SP2 z Ząbkowic Śląskich po trzech setach 2:1. Następnie uległy SP3 z Kłodzka 2:0. Warto jednak wspomnieć, iż Kłodzko reprezentowały dziewczyny, które na co dzień występują w klubie sportowym i są wyselekcjonowanym zespołem zawodniczek.

Mimo to składamy naszym reprezentantkom serdeczne gratulacje za zajęcie II miejsca i awansu do dalszych rozgrywek.
A Finał Strefy odbędzie się już w przyszłym tygodniu w Świdnicy!
Skład drużyny dziewcząt: Żmudzka Wiktoria Vb, Tendaj Nikola Vb, Stanek Rozalia Vb, Bajrakowska Aleksandra Vb, Słomian Natalia Vb, Kobylańska Nina Va, Głogowska Aleksandra Va.
Drukuj
Projekt "Friendship without boundaries"
Projekt „Friendship without boundaries” (Przyjaźń bez granic) w ramach programu e-Twinning
W projekcie bierze udział dziesięcioro uczniów z klasy VIc. Uczniowie komunikują się w języku angielskim z grupą rówieśników z czeskiego Kostelca nad Orlicą (miasta partnerskiego Bielawy).
Celem projektu jest poznanie kultury obu krajów, rozwijanie sprawności językowych, kształcenie umiejętnosci posługiwania się komputerem (w szczególności tworzenia prezentacji w Power Poincie, wyszukiwania informacji w internecie i korzystania z translatora Google) oraz zawiązanie przyjaźni z rówieśnikami z innego kraju.
Drukuj
Występ artystyczny dzieci ESP7 w Środowiskowym Domu Samopomocy
 
 
 
Drukuj
8 marca - Dzień Kobiet
Dzień Kobiet to święto, które po raz pierwszy obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1909 roku. Wówczas, było ono jedną z lepszych okazji do wyrażenia wsparcia dla walczących o równouprawnienie kobiet. Początkowo obchody 8 marca miały jedyne upamiętniać strajk ok. 15 tysięcy pracownic jednego z nowojorskich zakładów odzieżowych, do którego doszło rok wcześniej. Jednak pomysł świętowania Dnia Kobiet bardzo szybko przyjął się również w Europie, gdzie jako pierwsi zaczęli obchodzić je Austriacy, Szwajcarzy i Niemcy. W naszym kraju po raz pierwszy uczczono Dzień Kobiet po zakończeniu II wojny światowej. Do dziś 8 marca cieszy się sporą popularnością i to właśnie wtedy kobietom wręczane są kwiaty, czekoladki oraz składane życzenia na Dzień Kobiet. (Źródło http://www.iwoman.pl)
  Wszystkim Paniom i Koleżankom z Okazji Dnia Kobiet
składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Ponadto uśmiechu na twarzy każdego dnia, jak najmniej zmartwień
Dziękujemy Wam, że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym…

Panowie i Chłopcy z ESP 7
Drukuj
Powiatowy Turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców
  W dniu 4 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Bielawie odbył się Powiatowy Turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Nasze miasto reprezentowały między innymi drużyny z naszej szkoły pod wodzą p.Marzeny Mazur i p. Tomasza Owczarka, które wcześniej zwyciężyły w eliminacjach miejskich.
Trwający blisko sześć godzin turniej miał dla nas bardzo miłe zakończenie. Walecznie grający chłopcy minimalnie ustąpili SP4 i SP9 z Dzierżoniowa oba mecze przegrywając w tie breaku 2:1 zajęli ostatecznie III miejsce w powiecie.
Bardzo miłą niespodziankę sprawiły za to dziewczyny, które wygrały cały Turniej. Rozpoczęły ciężkim meczem ze szkołą z Piławy Górnej i zwyciężyły 2:1, następnie szły jak "burza" i były nie do zatrzymania, pokonując rówieśniczki z SP9 Dzierżoniów 2:0 i SP4 Bielawa również 2:0.
Ogromne gratulacje tym bardziej, że będziemy reprezentować Powiat dzierżoniowski w zawodach Strefy wałbrzyskiej już 13-go marca! To duże wyróżnienie i prestiż dla naszej szkoły! Widać, że ciężka praca i systematyczne uczestniczenie w zajęciach dodatkowych z wychowania fizycznego przynoszą efekty, a sukcesy są motywacją do dalszej pracy. Gratulujemy i życzymy dalszych zwycięstw!!!
Skład drużyny dziewcząt:
Żmudzka Wiktoria Vb, Tendaj Nikola Vb, Stanek Rozalia Vb, Bajrakowska Aleksandra Vb, Słomian Natalia Vb, Kobylańska Nina Va, Głogowska Aleksandra Va.
Skład drużyny chłopców:
Łagutko Krzysztof Va, Łagutko Jakub Va, Kubara Mateusz Va, Jurga Mikołaj Va, Szczepaniak Michał Va, Ciszewski Błażej Va, Kruk Jakub Va, Grudziński Szymon IVa.

 
 
 
Oprac. p.Tomasz Andrzej Owczarek
Drukuj
Szkolny Konkurs Ortograficzny
Wyniki konkursu:
I miejsce - Daria Jaźwińska z klasy 3b
II miejsce - Anna Chlebica z klasy 3b
III miejsce - Dobrosława Zemła z klasy 3b
IV miejsce - Tatiana Zawrotniak z klasy 3b
Uczennice będą reprezentować naszą szkołę w Miejskim Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 13 marca w SP10. Trzymamy kciuki :-)
Drukuj
REKRUTACJA
Informacje o rekrutacji do Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie znajdują się na stronie głównej w zakładce dla Rodziców - Rekrutacja
kliknij tutaj aby otworzyć wyciąg ze statutu dot. rekrutacji
Drukuj
TOP
RSS