HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
XX MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD LITERACKI O STATUETKĘ SOWY
Statuetki Sów rozdane...

13 maja już po raz kolejny uczestnicy XX Międzyszkolnego Przeglądu Literackiego o Statuetkę Sowy, organizowanego przez Ekologiczną Szkołę Podstawową nr 7 w Bielawie, udowodnili, że mają talent, duszę artysty i posiadają wyjątkową wrażliwość na piękno świata, który ich otacza. Swoje utwory, młodzi twórcy, zaprezentowali przed zaproszonymi gośćmi, nauczycielami i innymi uczniami z bielawskich szkół podstawowych.

 
 

W skupieniu i ciszy wszyscy laureaci tegorocznej edycji czytali fragmenty prozy i wierszy własnego autorstwa. Ich dzieła wzruszały, budziły refleksje, ale także bawiły i zaskakiwały swoją puentą. Różnorodność tematyczna i oryginalność sprawiły, że każdy z zaprezentowanych przez uczestników utworów otwierał furtkę do innego, jakże odmiennego świata, który powstał dzięki bogatej wyobraźni młodych literatów. To właśnie za te utwory twórcy Przeglądu Literackiego otrzymali w nagrodę pamiątkowe dyplomy uznania oraz prestiżowe Statuetki Sowy.

 
 

Laureatkami z naszej szkoły zostały uczennice: Anna Łyżwa, Tatiana Zawrotniak, Wiktoria Byczek, Natalia Sikorska i Angelika Warchoł.
Wszystkie nagrodzone prace zostały opublikowane w tomiku literackim, nad stworzeniem którego pracowała pani Barbara Olejnik, a tegoroczne spotkanie z literaturą piękną uświetnił występ grupy artystycznej z ESP7 i przepyszny tort, specjalnie zamówiony na tę wyjątkową okazję, którą była dwudziesta już edycja Przeglądu Literackiego.

 
 

Gratulujemy wszystkim laureatom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również znajdą się młodzi, zdolni twórcy, chętni do wzięcia udziału w kolejnym Przeglądzie Literackim organizowanym przez naszą szkołę, na który już dziś serdecznie zapraszamy.
Drukuj
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"
  Z przyjemnością informujemy, że aż 8 uczniów naszej szkoły zdobyło WYRÓŻNIENIE w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur".
Nagrodę w konkursie otrzymają:
Piotr Tronina, Karolina Biały i Kaja Kucharczyk z klas trzecich,
Aleksandra Matejczuk z klasy czwartej,
Dorota Romanowska, Tatiana Zawrotniak i Anna Chlebica z klas piątych
Anna Łyżwa z klasy szóstej.
Wszystkim matematykom gratulujemy i życzymy licznych sukcesów.
Drukuj
Dzień Unii Europejskiej
9 maja to Święto Europy. Z tej okazji w poniedziałek 3 lekcję rozpoczęliśmy odśpiewaniem Ody do radości a następnie uczniowie wykonywali flagi państw członkowskich. Klasy IV-VI układały również hasła na temat wybranych państw unijnych. Niebiesko-żółte balony i flagi wykonane przez uczniów stworzyły kolorową dekorację naszej szkoły. Podczas przerw były również rozdawane gazetki z informacjami o Unii oraz flagi unijne.

 
Drukuj
LEKCJE MUZYKI
Na lekcjach muzyki prowadzonych przez panią Kamę Sczechowiak daliśmy mini koncert. Starsi koledzy zaśpiewali dla klasy 2 E, a klasa pani Bożeny Halczuk pokazała klasie 6 A jak pięknie śpiewa. Klasy wymieniły się piosenkami, chcemy zacieśnić współpracę - myślimy o wspólnym śpiewaniu.
Opracowała p.Kama Szczechowiak
 
 
 
Drukuj
Konkursy plastyczne o bezpieczeństwie
  Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewoda Dolnośląski ogłosili konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, którego celem jest kształtowanie prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia.
„W trosce o nasze bezpieczeństwo”
Celem konkursu jest nauka prawidłowego postępowania wśród dzieci i młodzieży w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki i zabawy. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ośrodków specjalnych.
Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie przeprowadziło eliminacje powiatowe.
Angelika Warchoł z klasy 4C zajęła 2 miejsce i jej praca weźmie udział w konkursie wojewódzkim. Praca Oliwii Cesnajtys z kl.5C została wyróżniona. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowała p.Kama Szczechowiak - szkolny koordynator projektu
Drukuj
ZAPROSZENIE
Drukuj
APEL w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja
„Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy wspólne:
wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć”


Jak co roku w naszej szkole uczczono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy VI a wraz z wychowawcą przygotowali uroczysty apel upamiętniający to doniosłe wydarzenie, jakim było uchwalenie pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Podczas krótkiego montażu słowno-muzycznego przypomniano historię konstytucji. Uczniowie przypomnieli postacie jej twórców: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, marszałka Stanisława Małachowskiego, Hugo Kołłątaja. Zaprezentowano wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej tworząc podniosły, a czasami wzruszający nastrój.


Drukuj
Dzień Tańca w rytmie poloneza
Tanecznym korowodem złożonym z kilkudziesieciu par uczniowie naszej szkoły uczcili Międzynarodowy Dzień Tańca, ktory obchodziliśmy 29 kwietnia. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była pani Kama Szczechowiak.
 
 
 
 
 
 
 
Drukuj
ŚWIĘTA MAJOWE
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości
nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma prawa do przyszłości”

Z okazji trzech ważnych świąt państwowych uczniowie ze szkolnego koła plastycznego pod okiem pani Kamy Szczechowiak przygotowali pomysłowe i estetyczne instalacje plastyczne upamiętniające owe święta, tj. Święto Pracy, Dzień Flagi i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

 
 
 
Drukuj
Międzyszkolne Konkursy o Bielawie
„Żadne miejsce nie powinno być dla ciebie milsze od ojczyzny”
Cyceron
Uczestnicy XVII Miejskiego Konkursu o tytuł „Odkrywcy Skarbów Bielawy” i „Odkrywcy Uroków Bielawy” organizowanego przez Ekologiczną Szkołę Podstawową nr 7 w Bielawie po raz kolejny przekonywali, że warto przyjechać do Bielawy, przepięknej miejscowości z licznymi zabytkami architektonicznymi i atrakcjami turystycznymi.
W pierwszej części konkursu uczniowie wcielali się w rolę przewodnika, opowiadając o historii Bielawy, jej zabytkach, swoje opowieści ubarwiali licznymi legendami związanymi z Bielawą i Górami Sowimi. W drugiej części uczniowie przedstawiali swoje prezentacje multimedialne, ukazujące uroki Bielawy z jej cennymi zabytkami i osobliwościami, a także pokazując zmiany, jakie dokonały się w mieście w ciągu ostatnich lat. Uczniowie udowodnili, że doskonale znają swoją ”Małą Ojczyznę”, potrafią się nią pochwalić i są z niej dumni.


Występy uczniów i prezentacje oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Ewa Glura - prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielawy, pan Krzysztof Pludro – autor Kronik Bielawy i pan Tadeusz Łazowski – autor albumu fotograficznego „Bielawa wczoraj i dziś" przyznając następujące miejsca:

W kategorii „Odkrywca Skarbów Bielawy”:
I miejsce Zuzanna Sopiarz – Zespół Szkół Społecznych
II miejsce Anna Łyżwa – ESP7
III miejsce Tomasz Ratyna – SP 4 z Oddziałami Integracyjnymi
IV miejsce Aleksandra Lewicka – SP 10 z Oddziałami Sportowymi

W kategorii „Odkrywca Uroków Bielawy”:
I miejsce Kacper Fedorowicz – Zespół Szkół Społecznych
II miejsce Wiktoria Byczek – ESP7
III miejsce Grzegorz Wanszewicz – SP 10 z Oddziałami Sportowymi
IV miejsce Maja Czapla – SP 4 z Oddziałami Integracyjnymi


Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody i upominki ufundowane przez Radę Rodziców ESP7 i Towarzystwo Przyjaciół Bielawy.
Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy podzielą się swoją wiedzą historyczną na temat Bielawy i zabiorą swoich najbliższych, kolegów i koleżanki nie na wirtualną, ale prawdziwą wycieczkę po Bielawie.
Opracowanie: A.Kuś-Smaga, B.Olejnik
Drukuj
KONKURS KLAS TRZECICH
  27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Klas Trzecich I KNOW ENGLISH.
Uczestnicy z naszej szkoły odnieśli spektakularny sukces. Katarzyna Hiżycka zajęła I miejsce i zdobyła tytuł Mistarza Języka Angielskiego 2016. Miejsce trzecie przypadło Szymonowi Ptakowi natomiast wyróznienia zdobyły Kaja Kucharczyk i Natalia Sadek.
Wszyscy uczniowie uczęszczają do klasy III b i są podopiecznymi pani Edyty Osuch.
Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów i wiele radości z nauki języka angielskiego.
Drukuj
TOP
RSS