HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
NOWA FORMUŁA SPRAWDZIANU KLAS 6.
Już w tym roku szkolnym będzie obowiązywała nowa formuła Sprawdzianu klas 6. Na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ukazały się bardzo interesujące materiały. Warto obejrzeć krótki filmik na ten temat.

kliknij tutaj - przejdziesz automatycznie do strony CKE
Drukuj
PODZIĘKOWANIE - IX 2014

Drukuj
CERTYFIKAT "AS"
Drukuj
NARODOWE CZYTANIE TRYLOGII W ESP7

W poniedziałek, 8 września, uczniowie wszystkich klas IV-VI włączyli się do ogólnopolskiej akcji zainicjowanej w 2012r. przez Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego.
Dwa lata temu Narodowe Czytanie zainaugurowała wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W zeszłym roku, podczas drugiej odsłony akcji, czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry. W tym roku zgłębialiśmy „Trylogię” Henryka Sienkiewicza.
Wspólne czytanie fragmentów „Ogniem i mieczem” poprzedziła krótka prezentacja przedstawiająca cel akcji, postać Henryka Sienkiewicza oraz powieści składające się na Trylogię. Całość wzbogacona została zdjęciami z ekranizacji powieści.
Drukuj
Rozpoczęcie nowego roku
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015 odbyło się 1 września o godz. 9.00 w sali gimnastycznej - udało się nam zmieścić :-)
Można już pobrać nowy plan lekcji - przypominamy, że w pierwszym tygodniu zamiast basenu są lekcje wychowania fizycznego.
kliknij tutaj aby otworzyć plan lekcji obowiązujący od 2 września 2014 r.
Drukuj
projekt - Nowoczesne wspieranie działań społeczeństwa na rzecz zrównoważonego rozwoju
  

Fundacja ECO-INNOVA we Wrocławiu w partnerstwie z Ekologiczną Szkołą Podstawową nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie oraz firmą EKOGREEN S.A. we Wrocławiu, realizują projekt pt. „Nowoczesne wspieranie działań społeczeństwa na rzecz zrównoważonego rozwoju”, który jest współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Celem projektu jest zwiększenie świadomości i zachowań ekologicznych wśród mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego oraz wiedzy i edukacji w zakresie zrównoważonego rozwoju wśród dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół powiatu dzierżoniowskiego.
Aby osiągnąć zaplanowany cel, partnerzy postanowili zorganizować działania umożliwiające aktywne uczestniczenie dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów, wolontariuszy i społeczności pow. dzierżoniowskiego w edukacji ekologicznej na rzecz zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem nowoczesnego narzędzia ICT opracowanego w ramach projektu.
Narzędzie będzie wspierało działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i pokaże jak poszczególne zachowania różnych członków społeczności dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów w obszarze środowiska, gospodarki i kultury wpływają na środowisko naturalne, na klimat.
W ramach projektu dla utrwalenia jego poszczególnych działań powstanie film edukacyjny w wersji polskiej i z napisami w języku angielskim oraz w wersji dla osób niesłyszących, który pokaże jak był realizowany projekt a tym samym jak budowały się relacje społeczne w pozyskiwaniu wiedzy o zrównoważonym rozwoju.
Realizacja projektu pozwoli lokalnej społeczności zrozumieć, czym jest zrównoważony rozwój w odniesieniu do zmian klimatu i jak codzienne wybory różnych członków społeczności wpływają na jego zmianę.
Nowoczesne narzędzie ICT wraz z filmem o projekcie będzie umieszczone w Internecie oraz przekazane jako materiał wspierający edukację ekologiczną dzieci i nauczycieli ze Szkoły Polskiej im. Marii Konopnickiej we Lwowie (w ramach pomocy dla Ukrainy zgodnie z oczekiwaniami organizatora konkursu).
kliknij tutaj aby otworzyć Zgłoszenie do projektu

kliknij tutaj aby otworzyć Lista uczniów zgłoszonych do projektu
Drukuj
Złote Sowy dla najlepszych
Najlepsi uczniowie bielawskich gimnazjów i szkół podstawowych otrzymali statuetkę „Złotej Sowy”. Prestiżowe nagrody przyznawane przez burmistrza Bielawy zostały rozdane podczas uroczystej gali.
Statuetki Złotej Sowy trafiły do uczniów, którzy w minionym roku szkolnym mogli pochwalić się wysoką średnią ocen na świadectwie oraz wzięli udział w olimpiadach i konkursach na szczeblu regionalnym, wojewódzkim czy ogólnopolskim.
Laureatami Złotych Sów w roku szkolnym 2013/2014 zostały uczennice naszej szkoły - Natalia Pasek i Julia Barczyk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Drukuj
BRD - turniej
18 czerwca w Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Piławie Górnej odbył się XX Powiatowy Turniej o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Pięknie spisali się uczniowie naszej szkoły: Marcin Kroban, Justyna Waloch i Tomasz Poborczyk z klasy 3b zajmując II miejsce w klasyfikacji drużynowej a Marcin Kroban I miejsce indywidualnie.
Gratulujemy i życzymy sukcesu w przyszłym roku szkolnym :-)
Drukuj
Bezpieczne wakacje
Drukuj
NAJLEPSI CZYTELNICY
NAJLEPSI CZYTELNICY W R. SZK. 2013/2014:

ZESPÓŁ KLASOWY

Klasa: I b, II c, III c, IV b, V a, VI c

CZYTELNICTWO INDYWIDUALNE

klasy pierwsze: Maja Ardeli I b,
klasy drugie: Aleksandra Furtak II c,
klasy trzecie: Oliwia Siwiec kl. III c,
klasy czwarte: Miłosz Musiał IVb,
klasy piąte: Andzelika Capała V a,
klasy szóste: Sandra Bartodziej VI c.
Drukuj
EKOTEST
Drukuj
TOP
RSS