HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
Kolejna tura jabłek
Kolejna dostawa jabłek :) Dziś w godzinach przedpołudniowych pod naszą szkołę po raz ostatni podjechał tir po brzegi wyładowany jabłkami dla naszych uczniów. Świeże soczyste jabłka otrzyma każdy z uczniów i pracowników naszej szkoły. Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie dziękują wszystkim Rodzicom i innym członkom rodzin, którzy zaangażowali się w akcję JABŁKA DLA KAŻDEGO DZIECKA W NASZEJ SZKOLE. Bez waszej pomocy rozładowanie i logistyczne rozłożenie skrzynek było by niemożliwe :) BARDZO DZIĘKUJEMY!! Przypominamy również, że każdy musi odebrać swoje jabłka do 3 czerwca :-)

Drukuj
Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego
W naszej szkole swoją siedzibę ma Towarzystwo Przyjaciół Bielawy, którego celem jest promocja naszego miasta. TPB prowadzi szeroko rozumianą działalność kulturalną przy współpracy z władzami miasta oraz bielawskimi przedszkolami i szkołami, szczególnie naszą. Członkowie towarzystwa biorą udział we wszystkich imprezach i uroczystościach organizowanych na terenie Bielawy, współpracują m.in. z Towarzystwem Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej, z Towarzystwem Miłośników Dzierżoniowa i Pieszyc oraz z Towarzystwem Przyjaciół Bielawy „Wielka Sowa” w Kanadzie.
Aktywność TPB przejawia się również w takich działaniach, jak wydawanie publikacji prezentujących przeszłość i współczesność Bielawy i okolic.
Obecnie TPB planuje wydać kolejną publikację, mianowicie „Legendy i opowieści sowiogórskie”. W związku z tym ogłoszony został konkurs plastyczny na ilustrację do tej książki. Wzięli w nim udział uczniowie bielawskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jury spośród ponad 50 prac wyłoniło te najoryginalniejsze, które zostaną umieszczone w publikacji.
24 maja w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Bielawy odbyło się podsumowanie konkursu. Laureatami zostali:
W kat. szkół podstawowych:
I miejsce- Aleksandra Suchecka (ESP7)
II miejsce – Agnieszka Letniowska ( SP10 z Oddziałami Sportowymi)
II miejsce – Bartłomiej Higi ( SP10 z Oddziałami Sportowymi)
III miejsce – Kacper Kudyba ( SP10 z Oddziałami Sportowymi)
Wyróżnienie- Oliwia Fedko ( SP10 z Oddziałami Sportowymi)
Wyróżnienie- Błażej Ostrowski (ESP7)
W kat. szkół gimnazjalnych
I miejsce - Antonina Ralko ( G2)
II m Paulina Hryniewicz ( G1)
III m - Dominika Porzybót ( G2)
Wyróżnienie - Zofia Urbanowicz ( G2)
Podczas spotkania wszystkich obecnych na wirtualny spacer po Bielawie oprowadziła Anna Łyżwa (ESP7), laureatka II miejsca w Międzyszkolnym Konkursie „Odkrywca Skarbów Bielawy”.
Drukuj
Konkurs Plastyczno - Literacki "Moja Mama"
  "Dom to nie ściany i dach,
to są ręce mojej mamy"

23 maja w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym odbyła się X. edycja Regionalnego Konkursu Plastyczno - Literackiego "Moja Mama" i uroczyste wręczenie nagród laureatom.
Tegoroczne zadanie konkursowe nawiązywało do więzi emocjonalnych w rodzinie, a tematem przewodnim był dom i uczucia z nim zwiazane.
Z ponad tysiąca trzystu nadesłanych prac plastyczno - literackich przyznano nagrody i wyróżnienia wszystkim tym uczestnikom, którzy zachwycili jurorów pomysłowością, oryginalnością i trafnością tematu.

Nasza uczennica, Gracjana Torenc z klasy V, zdobyła wyróżnienie za swój list o domu i odebrała nagrodę wraz z pamiątkowym dyplomem z rąk Pani Poseł na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej.

Gratulujemy Gracjanie i życzymy dalszych sukcesów!! :)
Drukuj
Zawody Regionalne Nestle Cup w trójboju we Wrocławiu
Dnia 19.05 sześciu uczniów reprezentowało naszą szkołę w zawodach (trójbój) we Wrocławiu. Uczniowie biegali na 60m, rzucali piłeczką palantową, skakali w dal, wzwyż i biegali na 600m.
Skład reprezentacji:Bodura Kornelia, Torenc Gracjana, Szymańska Kornelia, Oskar Stachura, Mazur Kamil, Patryk Usik. Zawodnicy spisali się rewelacyjnie i godnie reprezentowali naszą szkołę o czym świadczą wyniki.
Dziewczęta rocznik 2005 (64 startujące):Bodura Kornelia 10, rocznik 2004 (48 startujących): Torenc Gracjana 6 miejsce, Szymańska Kornelia 14;
Chłopcy rocznik 2005 (45 startujących): Stachura Oskar 5 miejsce, rocznik 2004 (42 startujących):Mazur Kamil 17; rocznik 2003 (38 startujących): Usik Patryk 23.
Drukuj
Konkurs "W trosce o nasze bezpieczeństwo"
 18 maja w siedzibie dzierżoniowskiej straży pożarnej odbyło się wręczenie nagród i dyplomów za konkurs ,,W trosce o nasze bezpieczeństwo” na szczeblu powiatowym.
Jest to konkurs ogólnopolski, więc prace nagrodzone biorą dalszy w nim udział. Nagrody wręczał starosta dzierżoniowski pan Janusz Guzdek.
Angelika Warchoł odebrała nagrodę za 2 miejsce w kategorii klas 4-6, a Oliwia Cesnajtys za wyróżnienie.
Dużą atrakcją była możliwość zwiedzenia remizy oraz podziwianie z bliska i od wewnątrz wozów strażackich.
Opracowała p.Kama Szczechowiak
 
 
 

Drukuj
LEKCJA PLASTYKI
Klasa V B w sobotę 14 maja znowu odwiedziła ARTINKUBATOR w ramach lekcji plastyki. Dokończyliśmy ulepione i wypalone w piecu filiżanki, dzbanuszki, wazoniki. Wraz z panią Magdaleną Hryniewicz zdobiliśmy prace techniką decoupage.

 
 
 

Drukuj
DZIEŃ PLASTYKI I MUZYKI
15 maja jest DZIEŃ POLSKIEJ MUZYKI I PLASTYKI, obchodziliśmy go w szkole w poniedziałek. Pani od muzyki i plastyki zorganizowała happening dla wszystkich uczniów, każdy namalował lub narysował obrazek, następnie całą szkołą wyszliśmy na boisko i tam stworzyliśmy gigantyczną siódemkę unosząc w górę nasze prace - efekt widać na zdjęciach.

 

W czasie przerw wyświetlane były teledyski polskich wykonawców, mogliśmy pośpiewać znane przeboje. Na koniec wszystkie nasze prace stworzyły ogromny obraz wywieszony na korytarzu. Opracowała p.Kama Szczechowiak
 
 
 
 
Drukuj
Mistrzostwa Bielawy Szkół Podstawowych w Pływaniu
Dnia 6.05.2016r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach pływackich – Mistrzostwa Bielawy w pływaniu zdobywając aż 16 medali w różnych konkurencjach. Natomiast w sztafecie zajęliśmy II miejsce.
Wyniki:
III miejsce – Nikola Kumiec – styl grzbietowy
I miejsce – Michał Poborczyk – styl grzbietowy
III miejsce – Nikola Kumiec – styl dowolny
I miejsce – Ania Chlebica – styl grzbietowy
II miejsce – Marceli Kołodziej- styl grzbietowy
III miejsce - Kamil Mazur – styl grzbietowy
I miejsce – Klaudia Mróz – styl dowolny
II miejsce – Daria Siejk – styl dowolny
I miejsce – Oskar Stachura – styl dowolny
I miejsce – Oliwia Siejk – styl klasyczny
III miejsce – Klaudia Mróz – styl klasyczny
II miejsce – Oskar Stachura – styl klasyczny
II miejsce – Katarzyna Mazur – styl grzbietowy
I miejsce- Usik Patryk – styl grzbietowy
III miejsce – Katarzyna Mazur – styl klasyczny
II miejsce – Patryk Usik – styl klasyczny
 
Czytaj więcej · 170 czytań ·Drukuj
MAM TALENT
Siostry Zawrotniak w akcji :-)

POSŁUCHAJ :-)
Drukuj
XX MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD LITERACKI O STATUETKĘ SOWY
Statuetki Sów rozdane...

13 maja już po raz kolejny uczestnicy XX Międzyszkolnego Przeglądu Literackiego o Statuetkę Sowy, organizowanego przez Ekologiczną Szkołę Podstawową nr 7 w Bielawie, udowodnili, że mają talent, duszę artysty i posiadają wyjątkową wrażliwość na piękno świata, który ich otacza. Swoje utwory, młodzi twórcy, zaprezentowali przed zaproszonymi gośćmi, nauczycielami i innymi uczniami z bielawskich szkół podstawowych.

 
 

W skupieniu i ciszy wszyscy laureaci tegorocznej edycji czytali fragmenty prozy i wierszy własnego autorstwa. Ich dzieła wzruszały, budziły refleksje, ale także bawiły i zaskakiwały swoją puentą. Różnorodność tematyczna i oryginalność sprawiły, że każdy z zaprezentowanych przez uczestników utworów otwierał furtkę do innego, jakże odmiennego świata, który powstał dzięki bogatej wyobraźni młodych literatów. To właśnie za te utwory twórcy Przeglądu Literackiego otrzymali w nagrodę pamiątkowe dyplomy uznania oraz prestiżowe Statuetki Sowy.

 
 

Laureatkami z naszej szkoły zostały uczennice: Anna Łyżwa, Tatiana Zawrotniak, Wiktoria Byczek, Natalia Sikorska i Angelika Warchoł.
Wszystkie nagrodzone prace zostały opublikowane w tomiku literackim, nad stworzeniem którego pracowała pani Barbara Olejnik, a tegoroczne spotkanie z literaturą piękną uświetnił występ grupy artystycznej z ESP7 i przepyszny tort, specjalnie zamówiony na tę wyjątkową okazję, którą była dwudziesta już edycja Przeglądu Literackiego.

 
 

Gratulujemy wszystkim laureatom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również znajdą się młodzi, zdolni twórcy, chętni do wzięcia udziału w kolejnym Przeglądzie Literackim organizowanym przez naszą szkołę, na który już dziś serdecznie zapraszamy.
Drukuj
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"
  Z przyjemnością informujemy, że aż 8 uczniów naszej szkoły zdobyło WYRÓŻNIENIE w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur".
Nagrodę w konkursie otrzymają:
Piotr Tronina, Karolina Biały i Kaja Kucharczyk z klas trzecich,
Aleksandra Matejczuk z klasy czwartej,
Dorota Romanowska, Tatiana Zawrotniak i Anna Chlebica z klas piątych
Anna Łyżwa z klasy szóstej.
Wszystkim matematykom gratulujemy i życzymy licznych sukcesów.
Drukuj
TOP
RSS