HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
11 listopada
11 listopada to bardzo ważna data w świadomości zbiorowej Polaków. W 1918 roku (wraz z zakończeniem działań zbrojnych I wojny światowej) po 123 latach nasz kraj odzyskał niepodległość. Każdy z nas powinien o tym dniu pamiętać, ten dzień celebrować i dziękować naszym przodkom za możliwość życia w wolnym kraju. Nasi uczniowie, aby upamiętnić te jakże ważne dla nas Polaków wydarzenia, przygotowali, wspólnie z wychowawcami, pieśni patriotyczne i żołnierskie, które zaprezentowali na uroczystej akademii 9 listopada.
Podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim, a zwłaszcza uczniom, nauczycielom i gościom, którzy uświetnili swoją obecnością tegoroczne obchody Święta Niepodległości. W tym szczególnym dniu byli razem z nami Burmistrz Miasta Bielawa Małgorzata Greiner, Prezes Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Bielawie porucznik Bronisław Wilk, członek Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Bielawie podporucznik Wiesław Potocki, prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielawy Ewa Glura i poetka Maria Grabowska. Szczególne emocje przeżywali główni wykonawcy, którzy w tym dniu, odświętnie ubrani, z przejęciem śpiewali: Biały Krzyż, Niepodległość, Pierwsza Brygada, Wojenka, Ojczyzna, czy Rozkwitały pąki białych róż. To była niezwykle pouczająca lekcja polskiej historii i patriotyzmu, a sam występ artystyczny stał się uwieńczeniem wspólnych refleksji i poruszył chyba niejedno serce.
Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwały panie: Barbara Olejnik i Kamilla Szczechowiak.
 
 
 
 
 

Drukuj
Śniadanie daje moc
 
 
 
 
Drukuj
Święto Pierwszaków!
Dzień 9 października 2015r. był ważnym wydarzeniem dla klas pierwszych. Ponieważ odbyła się wtedy uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Juliana Tuwima.

Uczniowie klasy IV zaprosili dzieci do królestwa Szkołolandii. Na uroczystość przybył król Ołówkos i królowa Ołówkowa, którzy przygotowali dla uczniów kilka zadań. Wszystkie ćwiczenia pierwszoklasiści wykonali poprawnie, a następnie król i królowa zwrócili się do pani dyrektor o przyjęcie dzieci do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
 
 
 
 
 

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Rodzice podziękowali za przyjęcie ich dzieci w poczet uczniów szkoły. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem i podarunkami dla dzieci przygotowanymi przez rodziców. Opracowała p.Jolanta Pędziwiatr
Drukuj
Święci w szkole
Dzień 30. 10. piątek był dniem Wszystkich Świętych w szkole. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w przebraniu różnych świętych. Na sali gimnastycznej dzieci prezentowały swoje stroje oraz atrybuty, po których można było rozpoznać poszczególnych świętych. Był więc św. Mikołaj, św. Agnieszka, św. Barbara, św. Maksymilian, i oczywiście Maryja, oraz wielu innych świętych. Nie zabrakło też aniołków.

 
 
 

Świętych można naśladować, każdy może zostać świętym, dzieci więc śpiewały piosenkę: „Taki duży, taki mały może świętym być”…Na zakończenie była piosenka: „Solo Dios basta”, czyli Bóg sam wystarczy…

 
 
 

To spotkanie ze świętością było możliwe dzięki wysiłkom rodziców, którzy pomogli przygotować stroje i rekwizyty. Myślę, że dobroć Świętych pozostanie w każdym dziecku na zawsze, w szkole i w domu. (opracowała s.Czesława)
Drukuj
POKAZ RATOWNICTWA
„Gdyby co dziesiąty mieszkaniec naszej planety
potrafił udzielać pierwszej pomocy,
rocznie ocaliłoby to milion ludzi”.

23.10.2015r. uczniowie z naszej szkoły, wspólnie z nauczycielami, uczestniczyli w szkoleniu z zakresu ratownictwa medycznego, połączonego z pokazem udzielania I POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ, którą przeprowadzili ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego An- Medical w Bielawie.

Celem tego spotkania było zapoznanie uczestników zajęć z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, wykształcenie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, a przede wszystkim zaszczepienie idei niesienia bezinteresownej pomocy. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób prawidłowo zabezpieczyć miejsce wypadku, do czego służy folia termiczna, co to jest resuscytacja i pozycja boczna ustalona. Nauczyły się również, w jaki sposób należy sprawdzić przytomność i oddech osoby poszkodowanej, a także jak prawidłowo wezwać pomoc.

 
 

Prelekcja ta pozwoliła nie tylko wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności z zakresu rozpoznawania urazów i zasad udzielania pierwszej pomocy. Przyczyniła się także do przezwyciężenia lęku i obaw przed podejmowaniem działań w sytuacjach zagrożenia. Wykształciła u dzieci umiejętność wzywania pomocy i powiadamiania służb ratowniczych. Pokaz cieszył się szczególnym zainteresowaniem uczestników i był ciekawą formą przekazania wiedzy i umiejętności tak ważnych dla ratowania życia ludzkiego.

 
 

W czasie zajęć uczniowie udowodnili, że dużo wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy i potrafią przeprowadzić wszystkie podstawowe czynności ratujące życie.

Każdy uczestnik szkolenia już wie, że udzielanie pierwszej pomocy ma swój ustalony schemat:
1.Bezpieczeństwo osoby ratującej życie.
2.Sprawdzanie przytomności osoby poszkodowanej.
3.Wezwanie pomocy.
4. Sprawdzenie oddechu:
- gdy jest oddech – układamy poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej,
- brak oddechu – wykonujemy 2 oddechy ratownicze i uciskamy 30 razy klatkę piersiową na zmianę, aż do przybycia karetki pogotowia.
Swoją wiedzą mogą teraz podzielić się z innymi.
Drukuj
NOWOŚCI - JĘZYK ANGIELSKI
 Mam nadzieję, że już wszyscy czwartoklasiści zaliczyli znajomość DNI TYGODNIA I MIESIĘCY. Dla tych, którzy nadal mają problem z ich zapamiętaniem (i dla tych, którzy już zapomnieli !!) proponujmy gry:
MIESIĄCE: http://www.helloangielski.pl/mod/game/attempt.php?id=1673
DNI TYGODNIA: http://www.esolhelp.com/days-of-the-week-game/days-of-the-week-game.html
Można też nauczyć się śpiewająco:
DNI TYGODNIA: https://www.youtube.com/watch?v=xQialfLWUWQ
MIESIĄCE: https://www.youtube.com/watch?v=-4s-ut7N0jQ
Miłej zabawy :-)
Drukuj
KONKURS LITERACKI "Wielkie poezjowanie"
"Prawdziwa poezja - była, jest i będzie poniekąd istniejącą,
dlatego, że może we dwóch wierszach skreślić całą epokę,
a obraz i pomnik zbliżyć jednym wyrażeniem".
Cyprian Norwid

12 października 2015r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs Recytatorski Poezji Religijnej, w którym wyróżnienie w kategorii poezja zdobyła Kasia Mazur a w kategorii poezja śpiewana Tatiana Zawrotniak. Gratulujemy :-)
Drukuj
WZOROWA ŁAZIENKA
 Nasza szkoła przystąpiła do projektu WZOROWA ŁAZIENKA.
Jednym z zadań było utworzenie galerii szkoły na stronie projektu.
Teraz prośba do sympatyków szkoły o głosowanie na prace naszych uczniów!
Oddaj swój głos na naszą galerię http://www.wzorowalazienka.pl/lista-galerii
Drukuj
Dzień Edukacji Narodowej
„Nauczyciel to jeden z najstarszych zawodów świata. Jego korzenie sięgają czasów starożytnych, kiedy to narodził się model człowieka szeroko wykształconego. Pierwsze wzmianki o funkcji nauczyciela pochodzą sprzed ponad dwóch tysięcy lat przed naszą erą.
Od czasów starożytności wiedza stała się jednym z najistotniejszych wyznaczników wartości człowieka”.

14 października obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia uczniowie mają okazję obdarować swoich pedagogów kwiatami i złożyć im życzenia, dziękując za ciężką pracę i wysiłek włożony w ich edukację. Z tej okazji odbył się w naszej szkole wspaniały KONCERT ŻYCZEŃ zorganizowany przez uczniów ESP7. Każda klasa przygotowała dla swojego wychowawcy ulubioną piosenkę, którą następnie zaprezentowała przed nauczycielami i cała społecznością uczniowską. Sala gimnastyczna, tego dnia, zamieniła się w salę koncertową, gdzie grały najlepsze polskie zespoły. Wszyscy świetnie się bawili przy piosenkach Czerwonych Gitar, Bajmu, Urszuli, Majki Jeżowskiej, Myslowic czy T-Love.
Koncert przebiegał w bardzo przyjemnej i miłej atmosferze, a nauczyciele nie kryli wzruszenia, patrząc na występy swoich wychowanków.
O tym jak wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie możecie się przekonać oglądając zamieszczone w galerii zdjęcia z przebiegu uroczystości

 
 
Drukuj
ŚWIĘTO DRZEWA
Światowy Dzień Drzewa obchodzony w naszej szkole to już tradycja. Tym razem odbył się on pod hasłem „ Drzewo - mój przyjaciel”. W obchodach wzięli udział wszyscy uczniowie, którzy bardzo chętnie wykonywali powierzone im zadania. Plakaty, makiety, opowiadania, hasła, ilustracje przestrzenne z liści, prace z plasteliny, „matematyczne drzewka”, to dzieła naszych młodych ekologów, które można było podziwiać na szkolnych korytarzach. Różnorodność tematyczna , pomysłowość i inwencja, w podejściu do tematu, pokazała, że cala społeczność uczniowska podeszła do tego projektu edukacyjnego kreatywnie i rzetelnie.

Uczniowie, w tym szczególnym dniu, poznali nie tylko historię drzew i ich znaczenie dla całej ludzkości, ale także uświadomili sobie, jak ważną rolę odgrywają one w naszym codziennym życiu. Zrozumieli również, że należy dbać o całą przyrodę, bo dzisiaj, w obliczu globalnych zmian klimatycznych oraz wobec konieczności redukcji emisji dwutlenku węgla, drzewa są nam potrzebne bardziej niż kiedykolwiek przedtem!

To my potrzebujemy do życia drzew, nie one nas…pamiętajmy o tym!!!
Drukuj
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Dnia 5.10.2015r. odbyły się w naszej szkole powszechne, równe, tajne i bezpośrednie wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą, w której kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty prezentujące najważniejsze punkty swojego programu. W głosowaniu wzięli udział wszyscy uczniowie ESP7. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: p. Agnieszka Szafrańska, p. Edyta Osuch i p. Bożena Halczuk.
Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów, wyłoniono następujących uczniów do Rady Samorządu Uczniowskiego
KLASY I-III:
Maja Cieślak
Milena Kołodziej
Maja Lis
Miłosz Olewiński
Bruno Wrona
KLASY IV-VI
Maciej Idziak
Maja Kosewska
Katarzyna Mazur
Aleksandra Suchecka
Wiktoria Wilczyńska-Zielińska
Rzecznikiem Praw Ucznia została pani Agnieszka Szymańska
Drukuj
TOP
RSS