HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
OGŁOSZENIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
12.10.2016r.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
PRZYGOTOWANIA DO KAMPANII WYBORCZEJ TRWAJĄ DO PONIEDZIAŁKU (10 października) PRZYPOMINAMY O PLAKATACH
Do 5.10.2016r. należy podać tytuły piosenek wybranych przez klasę na koncert, który odbędzie się 14 października.
Drukuj
Światowy Dzień Orderu Uśmiechu
 21 września 2016 r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Dziecięcego Orderu Uśmiechu. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka p. Marek Michalak przysłał list, w którym życzył wszystkim Dzieciom radosnego dzieciństwa, a Dorosłym aby najmłodszych traktowali podmiotowo i przestrzegali praw dziecka.

Rzecznik Praw Dziecka
Marek Michalak
 
List z okazji
Światowego Dnia Orderu Uśmiechu

Drodzy i Szanowni - Przyjaciele,

Jan Paweł II, Franciszek, Matka Teresa, Królowa Sylwia, Dalajlama XIV, Irena Sendlerowa, Nelson Mandela, Astrid Lindgren, Jacek Kuroń, Piotr Fronczewski, Jerzy Stuhr czy Anna Dymna - co łączy te osoby? Wszystkie zostały uhonorowane Orderem Uśmiechu -najsłoneczniejszym międzynarodowym odznaczeniem przyznawanym wyłącznie na wniosek dzieci. Ponadtysięczna lista Kawalerów Orderu jest czymś więcej niż galerią dorosłych zaangażowanych w pomoc dzieciom. To lista osób dostrzeżonych przez dzieci i przez nie uhonorowanych za postawę, oddanie i bezinteresowność w działalności na ich rzecz.
Historia Orderu Uśmiechu od 1968 roku opowiada nam o losach najmłodszych na przestrzeni ostatniego półwiecza, stanowi obraz dziecięcych marzeń, potrzeb, problemów, jest twardym dowodem dziecięcej podmiotowości, dającym odpór tym, którzy nadal w dzieciach nie potrafią dostrzec człowieka. To również prosta historia ludzi, którzy bezinteresownie przeganiali chmury z nieba by odsłonić najmłodszym promienie słońca, sprawiając, że na twarzach dzieci pojawiał się uśmiech i nadzieja.
O przyznaniu Orderu Uśmiechu nie decyduje kolor skóry, miejsce zamieszkania, wykształcenie, wyznawana religia, status społeczny czy majątkowy. Podstawowe kryterium pozostaje niezmienne od lat - Kawaler Orderu Uśmiechu to osoba kochająca dzieci, dająca dzieciom radość, dbająca o pełną realizację przysługujących im praw, oddana w działalności na rzecz dzieci.
Jestem przekonany, że na całym świecie wokół dzieci jest wielu - jeszcze anonimowych - obecnych i przyszłych Kawalerów Orderu Uśmiechu.
W Światowym Dniu Orderu Uśmiechu (21 września) życzę wszystkim Dzieciom radosnego dzieciństwa, natomiast Wszystkim dorosłym, aby jak Kawalerowie Orderu Uśmiechu zawsze podmiotowo traktowali najmłodszych, przestrzegali praw dziecka, nieśli dzieciom pomoc, nadzieję i stwarzali warunku do ich harmonijnego rozwoju. Żeby godnie realizowali w życiu codziennym idee nakreślone przez niedoścignionego Janusza Korczaka.
Z najsłoneczniejszymi pozdrowieniami
Marek Michalak
 DLACZEGO WARTO SIĘ USMIECHAĆ?
Czasami „wstajemy z łóżka lewą nogą”, czasami nie chce nam się iść do pracy, szkoły, czasami z różnych powodów jesteśmy w kiepskim nastroju, a uśmiech jest ostatnią rzeczą, na jaką mamy ochotę. Jednak uśmiech kryje w sobie wiele zalet, dzięki którym możemy po prostu lepiej się poczuć.
Oto kilka powodów, aby częściej uśmiechać się:
1. Uśmiech może poprawić nasz nastrój i redukuje stres.
2. Uśmiech może „nastroić” twój mózg pozytywnie.
3. Uśmiech może „wzmacniać” nasze ciało.
4. Uśmiech sprzyja efektywności!
5. Uśmiech = kreatywność.
6. Uśmiech jest pozytywnie zaraźliwy!
7. Uśmiechamy się zupełnie za darmo!
Jak dowodzą naukowcy w raporcie z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kalifornia w 2013 roku, dzięki uśmiechowi i pozytywnemu nastrojowi stajemy się bardziej kreatywni. Badacze odkryli, że szczęśliwsi i bardziej zadowoleni z życia uczniowie prezentowali bardziej kompleksowe i kreatywne podejścia do rozwiązywania zadań i problemów niż grupa kontrola (uczniowie nastawieni negatywnie). Jako przyczynę takiego stanu rzeczy naukowcy wskazują dopaminę, która wydzielana jest podczas odczuwania pozytywnych emocji, a która związana jest z uczeniem się, podejmowaniem decyzji i przetwarzaniem informacji.
Życzymy więc WSZYSTKIM UCZNIOM I PRACOWNIKOM ESP7 MIŁEGO DNIA :-)
Drukuj
TRZECIE MIEJSCE BIELAWSKIEJ SIÓDEMKI W 2. PKO BIEGU CHARYTATYWNYM

17 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się 2. PKO Bieg Charytatywny, w którym udział wzięli również uczniowie z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie. Ogólnopolska akcja SportGeneracja odbywała się w tym roku pod patronatem PKO Banku Polskiego na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski: w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Łomży, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i we Wrocławiu. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej.
W tegorocznej edycji udział wzięło siedem najlepszych szkół z województwa dolnośląskiego, które w czerwcu zakwalifikowały się do wrześniowego finału. Konkurencje rozpoczęły się od okrążenia integracyjnego, w którym nie liczył się czas i miejsce, a jedynie sam udział. Po przekroczeniu linii mety na każdego zawodnika czekał pamiątkowy dyplom i medal Następnie odbył się bieg sztafetowy, w którym nasza szkoła, na 14 drużyn, w klasyfikacji generalnej zajęła 3. miejsce i otrzymała nagrodę rzeczową w postaci sprzętu sportowego o wartości dwóch tysięcy złotych.
W tegorocznym biegu w całym kraju wzięło udział 6 224 zawodników, w tym ponad 2 tys. uczniów szkół podstawowych, którzy rywalizowali po raz pierwszy w ramach PKO Biegu Charytatywnego Młodych. Pokonali oni łącznie 32 391 okrążeń, co dało dokładnie 12 956 km! Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu młodych sportowców, Fundacja PKO Banku Polskiego będzie mogła przekazać 632 974 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.
Wszystkim uczestnikom z ESP7 2. PKO Biegu Charytatywnego gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy za udział w tej szczytnej akcji, która pokazała, że także poprzez sport można pomagać innym. Opracowała: p.Katarzyna Stróżak
Drukuj
Świetny występ naszych uczniów w Dobrocinie!
 
W czwartek 15.09.2016 r., w Dobrocinie na tamtejszym boisku sportowym odbyły się coroczne zawody w biegach przełajowych. Organizatorem zawodów był Związek Ludowych Klubów Sportowych. Na starcie zjawiło się grubo ponad dwustu zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych, z różnych stron strefy wałbrzyskiej. Uczniowie naszej szkoły startowali dzięki współpracy i pod patronatem Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego ,,Muflon”. Zawody, trzeba podkreślić, rozgrywane były przy upalnej pogodzie. Trasa biegu też do łatwych nie należała, ale naszym zawodnikom, ani w głowie było narzekać. Już w pierwszym biegu zawodów, w kategorii najmłodszych: rocznik 2006/07 pokazała jak trzeba walczyć Bianka Iwańska, która wpadła na metę jako druga. Chwilę później na starcie stanęli chłopcy z tego samego rocznika i tu bezkonkurencyjny okazał się zdobywca pierwszego miejsca Miłosz Sychniewicz. Najmniej szczęścia miały tego dnia dziewczęta z rocznika 2004/05, najlepsza z nich Patrycja Zawada wbiegła na metę jako czwarta. Smutek jednak nie trwał długo, bo w ostatniej konkurencji pięknie pobiegł Kamil Mazur, zajmując drugie miejsce. Po ceremonii rozdania nagród i medali zjedliśmy pyszny żurek serwowany przez organizatorów i zadowoleni wróciliśmy do Bielawy. Opracował: p.Tomasz Kuleta
Drukuj
Sprzątanie świata - Polska 2016
Sprzątanie świata – Polska 2016
16-18 września
Dołącz do nas!
23. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska przebiega pod hasłem - „Podaj dalej... drugie życie odpadów"
Głównym przesłaniem akcji jest:
- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.
Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!
Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Drukuj
INTEGRACJA KLAS IV
9 września, czwartoklasiści odwiedzili Interaktywne Centrum Poszanowania Energii w Bielawie, które zostało utworzone na bazie zabytkowej przepompowni wody z 1909 roku, należącej niegdyś do byłego zakładu Bielbaw. Uczniowie mieli okazję poznać i przetestować urządzenia służące do produkcji energii, a także wspólnie pobawić się. Wizyta w ICPE zakończyła się wspaniałym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Drukuj
PODZIĘKOWANIE

Drukuj
EWAKUACJA UCZNIÓW W SZKOLE!
W piątek, 9 września, w trosce o bezpieczeństwo uczniów, w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów i pracowników z budynku ESP7. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie uczniom, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
Okazało się, że wszyscy doskonale znają drogę ewakuacyjną i zasady postępowania w czasie zagrożeń. Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, bardzo szybko stawili się na miejscu zbiórki. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą jak się zachować w takiej sytuacji. Co daje szkole taki alarm?
Dzięki przeprowadzonym alarmom uczniowie i pracownicy szkoły odpowiednio są przygotowani do ewentualnych alarmów na wypadek zagrażającego niebezpieczeństwa. Uczniowie uczą się drogi ewakuacyjnej i odpowiedniego zachowania podczas opuszczania budynku.
Drukuj
ŚWIAT BAJEK
9 września obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Święto to cieszy się coraz większą popularnością i w wielu szkołach w Polsce jest hucznie obchodzone. Baśnie i bajki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat i przekazują im najważniejsze prawdy o życiu. W sposób ciekawy i skuteczny działają one na wyobraźnię odbiorcy. Poprzez bajki i baśnie dzieci uczą się dokonywania wyboru i utrwalają dobre postawy. Bajkowe postaci sprawiają, że świat staje się barwny i radosny. Nie ma tu miejsca na smutek, zmartwienie czy jakiekolwiek rozterki. Wszyscy wiedzą, że dobro na zawsze zostanie nagrodzone, a zło odejdzie w zapomnienie.
Baśniowy klimat sprawił, że wszyscy w szkole poczuli się wyjątkowo i magicznie. Tę niecodzienną atmosferę podkreślał barwny korowód bajkowych postaci, w którym dumnie kroczyły dzieci z ESP7. Na korytarzach szkolnych pojawiły się pięknie wystrojone królewny, wróżki, groźne czarownice, odważni rycerze i różne bajkowe zwierzęta. Nie zabrakło także Boba Budowniczego, Kubusia Puchatka, Pocahontas czy Batmana. Do zabawy dołączyli również nauczyciele. Szkoła zmieniła się w baśniową krainę, w której można było spotkać znane i mniej znane postacie z bajek i baśni.
Bajkowy nastrój udzielił się wszystkim, rozweselając i poprawiając humor młodszym i starszym. Każdy w tym dniu przypomniał sobie, że warto czasem zapomnieć o codzienności i przenieść się choć na chwilę w świat marzeń, kolorów i pięknych snów.

Drukuj
Rozpoczęcie roku 2016/2017
  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich uczniów (klasy z budynku osiedlowego i klasy z budynku przy ul. Wolności) odbyło się 1 września o godz.9.00 na boisku szkolnym Osiedla Włókniarzy 10.
Drukuj
informacja na temat podręczników
KLASY I-V
Podręczniki i ćwiczenia zapewnia szkoła z programu MEN.
KLASY VI
Kupują podręczniki i ćwiczenia we własnym zakresie.
wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
plik w programie Word
Drukuj
TOP
RSS