HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORIGAMI
Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału
w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ORIGAMI
tematem przewodnim konkursu jest WIOSNA


  • Uczestnicy konkursu mogą zgłosić wykonaną pracę w dowolnej formie płaskiej bądź przestrzennej (dopuszczalne jest użycie kleju w celu połączenia poszczególnych elementów pracy). Origami płaskie – max. wielkości kartki A4 – kompozycje z kół, kwadratów.Origami przestrzenne i modułowe – max. wysokość i szerokość pracy nie została ustalona

• Prace można wykonać indywidualnie lub w grupach (maksymalnie 3 osoby)

• Każdy uczestnik może wykonać maksymalnie dwie prace konkursowe

Termin oddawania prac do 12 maja (wtorek)

• Szukajcie inspiracji na stronie www.origami.pl

Informacje i zapisy u opiekunów SU: p. Edyty Osuch (gab. nr 32) i p. M. Pietrowska (gab. nr 23)
Drukuj
XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ
Konkurs był organizowany przez Terapeutyczną Szkołę Podstawową nr 119 we Wrocławiu przy współudziale Stowarzyszenia PROGRESSIO dla wszystkich dzieci z całej Polski do lat 13; świetlic środowiskowych, domów kultury, ośrodków wychowawczych oraz różnych typów szkół podstawowych pod patronatem Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego oraz Dyrektora Wydziału Szkół Podstawowych i Specjalnych Urzędu Miasta Wrocławia. W konkursie brało udział 120 szkół, w tym nadesłano ok. 1000 prac. Przewodniczący jury dr Andrzej Moczydłowski, artysta grafik z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu wraz z z dziewięcioma członkami podał następującą listę nagrodzonych.

W grupie wiekowej do lat 9:
I miejsce - Hubert Bliźnik, 7 lat, SP w Witanowicach
II miejsce - Bartosz Filipowicz, 9 lat, SP nr 27, Gdańsk
III miejsce - Alicja Sobczak, 8 lat, JISP, Trzebnica
Wyróżnienie:
1. Zuzanna Adamczyk, 9 lat, SP nr 314, Warszawa
2. Oliwia Usińska, 9 lat, SP nr 39, Wrocław
3. Alicja Rybaczuk, 9 lat, ESP nr 7, Bielawa
4. Maria Szczepaniec, 8 lat, SP w Złotorii
5. Oliwia Kapusta, 9 lat, SP w Siedlcach
6. Anna Haba, 9 lat, SP nr 75, Wrocław

WYRÓŻNIONA PRACA:
Alicja Rybaczuk z klasy 2a


Drukuj
Finał Mistrzostw Dolnego Śląska


Finał Mistrzostw Dolnego Śląska w biegach przełajowych "Oleśnica 2014" odbył się w sobotę 12 kwietnia w tej właśnie miejscowości. Opiekunowie i trenerzy zarazem czyli pani Marzena Mazur i pan Tomasz Owczarek zabrali 20 reprezentantów naszej szkoły. Chłopców z klas III-IV oraz chłopców i dziewczyny z klas V-VI. Wyniki i miejsca zajęte przez naszych biegaczy można znaleźć na stronie http://www.nadobny.net/przelaje/2014/wyniki_ig.pdf
Tam też cała klasyfikacja końcowa dziewcząt i chłopców ze startujących szkół z woj. dolnośląskiego. Dziękujemy naszym uczniom za poświęcony w dniu wolnym czas i przede wszystkim za włożony wysiłek w rywalizację na ciężkiej i wymagającej trasie! To był nasz pierwszy wyjazd na tak dużą imprezę (startowało ponad dwa tysiące uczestników), a zarazem tak świetnie zorganizowanej. Liczymy, że doświadczenie zebrane podczas tej rywalizacji będzie procentować w przyszłości. Pozwoli również zaszczepić w naszych uczniach pasję do biegania.
Szczególne podziękowania dla Dyrekcji naszej szkoły za umożliwienie wyjazdu na zawody.
 
 
 
 
Drukuj
Nie samą nauką człowiek żyje ...
  Do naszej szkoły zawitał siedmiokrotny rekordzista świata - Marcin 'MASKOW' Kowalczyk.
Marcin "Maskow" Kowalczyk ma 20 lat i rekord świata w niecodziennej dyscyplinie – układaniu na czas kostki Rubika z zamkniętymi oczami.

Ustanowiony przez niego rekord świata to 26 ułożonych kostek z 29 zadeklarowanych w czasie 53 minut i 1 sekundy. Konkurencja polega na zapamiętaniu jak największej liczby kostek po czym po zasłonięciu oczu ułożeniu ich jedna po drugiej. Ostatnią zrobił furorę w programie "Mam talent". Rozmawiamy z nim o jego niecodziennej pasji, 93 kostkach, które ma w domu oraz o technikach, które pozwalają mu zapamiętywać dowolny układ kostki, którą zamierza ułożyć, lub odtworzyć z pamięci np. 24-cyfrowy ciąg liczb.
Oto krótki fotoreportaż z tego spotkania:
 
 
 
 
 
Drukuj
POWITANIE WIOSNY
  21 marca powitaliśmy WIOSNĘ!
Uczniowie klasy 4b zaczarowali kukłę PANI ZIMY na piękną wiosenną MARZANNĘ.
Cała społeczność uczniowska pięknymi gaikami - maikami powitała nową porę roku.
 
 
Drukuj
3 MIEJSCE W FINALE STREFY WAŁBRZYSKIEJ
28 marca w Świdnicy odbył się finał strefy wałbrzyskiej trójek siatkarskich dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy piątej: Wiktoria Żmudzka, Stanek Rozalia, Tendaj Nikola, Słomian Natalia, Kobylańska Nina, Bajrakowska Aleksandra, Głogowska Aleksandra. Występ w finale to już ogromny sukces naszej szkoły, ponieważ dziewczęta, aby dostać się do finału, musiały przebyć długą drogę. Wygrały Mistrzostwa Bielawy, zajęły I miejsce w powiecie, następnie II miejsce w półfinale strefy wałbrzyskiej i w końcu ogromy sukces - III miejsce w finale
Wiktoria Żmudzka została wyróżniona jako jedna z najlepszych zawodniczek w zespole.
Wszystkie dziewczęta zagrały doskonale, pokazały już duże umiejętności siatkarskie. Uczennice były przygotowywane przez p.Tomasza Owczarka i p.Marzenę Mazur.

 
 
Drukuj
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
Dzisiaj - 1 kwietnia 2014r. uczniowie klas szóstych w całej Polsce przystąpili do sprawdzianu szóstoklasisty. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Arkusz egzaminacyjny dla uczniów można zobaczyć tutaj
Trzymamy kciuki za naszych najstarszych uczniów :-)
Drukuj
Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom
  Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”.

Od wielu już lat pszczelarze na całym świecie alarmują opinię publiczną w związku z obserwowanym masowym wymieraniem całych rodzin pszczelich. W ostatnich latach zyskały sobie popularność różne akcje związane z poprawą warunków pszczół dziko żyjących w naszym kraju.
Można to osiągnąć poprzez odpowiedni dobór roślin uprawianych w ogrodach, na balkonach oraz w tzw. zieleni miejskiej, zapewniający stałe źródło pokarmu wielu gatunkom pszczół w ciągu całego sezonu wegetacyjnego.
Drugim ważnym działaniem jest zapewnienie pszczołom odpowiedniej ilości miejsc do założenia gniazda. Dlatego wskazane jest pozostawianie w ogrodzie „dzikich zakątków”, gdzie ziemia nie jest skopana przez 2-3 lata, a suche rośliny pozostawione na miejscu lub przeniesione na kompost nie są spalane. Ponadto można umieszczać w odpowiednich miejscach sztuczne gniazda dla pszczół oraz domki dla trzmieli.
Celem nadrzędnym akcji „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” jest zmiana postaw społeczeństwa i promocja pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody, w szczególności ochrony pszczół, których znaczenie dla człowieka i środowiska naturalnego jest kluczowe.
Uczyń swój ogród lub balkon przyjazny pszczołom
Nie trzeba spektakularnych czynów, aby stać się przyjacielem pszczół. Wystarczy, że zmienisz trochę swoje najbliższe otoczenie, zasadzisz nektarodajne rośliny na swoim balkonie lub w ogrodzie. Zadbaj o to, aby znalazły się tam elementy, które sprawią, że pszczoły będą mogły bezpiecznie mieszkać i zbierać nektar.
Drukuj
KONKURS SKO
  27 marca ogłosiliśmy wyniki konkursu dla posiadaczy konta SKO. Uczestnicy projektowali swój własny banknot. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie: Natalia Sarat i Oliwer Połeć i to oni zwyciężyli.
Wręczyliśmy również nagrody pocieszenia Darii Kozubal, Oliwii Cesnajtys i Jakubowi Markiewiczowi. GRATULUJEMY !
Drukuj
Regionalny Konkurs Literacki
  27 marca w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Regionalny Konkurs Literacki
"Czy znasz wiersze Wandy Chotomskiej ?"

Drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Rybaczuk z klasy 2a, Wiktoria Byczek i Tatiana Zawrotniak z klasy 3b zajęła III miejsce.
Drukuj
Szkolny Konkurs Matematyczny klas I-III
  25 marca odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny klas I-III. Laureaci - zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować szkołę 26 kwietnia w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym w Bardzie.

Wyniki:
KLASY I
1. Kaja Kucharczyk z klasy Ic
2. Bianka Iwańska z klasy Ia
3. Piotr Tronina z klasy Ic

  KLASY II
1. Michał Poborczyk z klasy IIc
2. Wiktor Flisowski z klasy IIa
3. Aleksandra Matejczuk z klasy IIc

  KLASY III
1. Anna Chlebica z klasy IIIb
2. Laura Fąfarai z klasy IIIa
3. Tatiana Zawrotniak z klasy IIIb

Drukuj
TOP
RSS