HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
projekt - Nowoczesne wspieranie działań społeczeństwa na rzecz zrównoważonego rozwoju

Fundacja ECO-INNOVA we Wrocławiu w partnerstwie z Ekologiczną Szkołą Podstawową nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie oraz firmą EKOGREEN S.A. we Wrocławiu, realizują projekt pt. „Nowoczesne wspieranie działań społeczeństwa na rzecz zrównoważonego rozwoju”, który jest współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Celem projektu jest zwiększenie świadomości i zachowań ekologicznych wśród mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego oraz wiedzy i edukacji w zakresie zrównoważonego rozwoju wśród dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół powiatu dzierżoniowskiego.
Aby osiągnąć zaplanowany cel, partnerzy postanowili zorganizować działania umożliwiające aktywne uczestniczenie dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów, wolontariuszy i społeczności pow. dzierżoniowskiego w edukacji ekologicznej na rzecz zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem nowoczesnego narzędzia ICT opracowanego w ramach projektu.
Narzędzie będzie wspierało działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i pokaże jak poszczególne zachowania różnych członków społeczności dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów w obszarze środowiska, gospodarki i kultury wpływają na środowisko naturalne, na klimat.
W ramach projektu dla utrwalenia jego poszczególnych działań powstanie film edukacyjny w wersji polskiej i z napisami w języku angielskim oraz w wersji dla osób niesłyszących, który pokaże jak był realizowany projekt a tym samym jak budowały się relacje społeczne w pozyskiwaniu wiedzy o zrównoważonym rozwoju.
Realizacja projektu pozwoli lokalnej społeczności zrozumieć, czym jest zrównoważony rozwój w odniesieniu do zmian klimatu i jak codzienne wybory różnych członków społeczności wpływają na jego zmianę.
Nowoczesne narzędzie ICT wraz z filmem o projekcie będzie umieszczone w Internecie oraz przekazane jako materiał wspierający edukację ekologiczną dzieci i nauczycieli ze Szkoły Polskiej im. Marii Konopnickiej we Lwowie (w ramach pomocy dla Ukrainy zgodnie z oczekiwaniami organizatora konkursu).
kliknij tutaj aby otworzyć Zgłoszenie do projektu

kliknij tutaj aby otworzyć Lista uczniów zgłoszonych do projektu
Złote Sowy dla najlepszych
Najlepsi uczniowie bielawskich gimnazjów i szkół podstawowych otrzymali statuetkę „Złotej Sowy”. Prestiżowe nagrody przyznawane przez burmistrza Bielawy zostały rozdane podczas uroczystej gali.
Statuetki Złotej Sowy trafiły do uczniów, którzy w minionym roku szkolnym mogli pochwalić się wysoką średnią ocen na świadectwie oraz wzięli udział w olimpiadach i konkursach na szczeblu regionalnym, wojewódzkim czy ogólnopolskim.
Laureatami Złotych Sów w roku szkolnym 2013/2014 zostały uczennice naszej szkoły - Natalia Pasek i Julia Barczyk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
BRD - turniej
18 czerwca w Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Piławie Górnej odbył się XX Powiatowy Turniej o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Pięknie spisali się uczniowie naszej szkoły: Marcin Kroban, Justyna Waloch i Tomasz Poborczyk z klasy 3b zajmując II miejsce w klasyfikacji drużynowej a Marcin Kroban I miejsce indywidualnie.
Gratulujemy i życzymy sukcesu w przyszłym roku szkolnym :-)
Bezpieczne wakacje
NAJLEPSI CZYTELNICY
NAJLEPSI CZYTELNICY W R. SZK. 2013/2014:

ZESPÓŁ KLASOWY

Klasa: I b, II c, III c, IV b, V a, VI c

CZYTELNICTWO INDYWIDUALNE

klasy pierwsze: Maja Ardeli I b,
klasy drugie: Aleksandra Furtak II c,
klasy trzecie: Oliwia Siwiec kl. III c,
klasy czwarte: Miłosz Musiał IVb,
klasy piąte: Andzelika Capała V a,
klasy szóste: Sandra Bartodziej VI c.
EKOTEST
Nowy certyfikat
Plebiscyt na najlepszego sportowca ESP7
30 maja 2014r. w naszej szkole odbył się plebiscyt na najlepszego sportowca Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7.
W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli oddać swój głos na wybranego przez siebie kandydata.
W wyniku głosowania najlepszym sportowcem wśród klas IV–VI zostali ex aequo Krystian Adamski z klasy VIa i Jakub Zemanek z klasy VIc. najlepszym sportowcem wśród klas I–III został Kamil Mazur z klasy IIIb.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Powiatowy Konkurs - Harry Potter
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych konkursach dla fanów książek o Harrym Potterze.
Z przyjemnością informujemy, że komisje konkursowe nagrodziły następujących uczniów

* w konkursie literackim - Wiktorię Dolną - wyróżnienie I-go stopnia

* w konkursie plastycznym - Wiktorię Wiśniewską - wyróżnienie I-go stopnia

* w konkursie multimedialnym - Jakuba Kruka - wyróżnienie I-go stopnia

Uczniowie i opiekunowie zostali zaproszeni na Wielki Turniej i Uroczystą Galę do Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie, podczas której odebrali nagrody.
Gratulujemy (opracowała p.Kama Szczechowiak)
Sprawozdanie z Mistrzostw Bielawy Szkół Podstawowych Klas I-VI w Pływaniu
Sprawozdanie z Mistrzostw Bielawy Szkół Podstawowych Klas I-VI w Pływaniu, z którym można zapoznać się na stronie http://ddz.doba.pl/?s=subsite&id=40673&mod=3
XI Powiatowe Forum Gazetek Szkolnych
Znamy już wyniki XI Powiatowego Forum Gazetek Szkolnych. Kolejne forum i kolejny sukces - III miejsce. Gazetka "Siódemkowy Express" wzbudziła zainteresowanie szanownego jury i została nagrodzona w konkursie gazetek szkolnych.
Serdecznie gratulujemy kolegium redakcyjnemu w składzie Ania Jadwinczyn,Gabrysia Rusak, Karolina Chrzan, Wiktoria Hanuszek i Julia Barczyk pod kierownictwem pani Barbary Olejnik.