HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego "MASTER OF ENGLISH"
Na początku maja zostały wręczone nagrody zwycięzcom Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego "MASTER OF ENGLISH".
Nagrodzeni uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami językowymi i pokonali wielu rywali.

W kategorii klas IV nagrody otrzymali: Ania Chlebica, Bartosz Frydryk, Dobrosława Zemła i Dorota Romanowska.

Z klas V nagrodzeni zostali: Wiktor Habas, Daria Miśkiewicz i Natalia Ilnicka.

W klasach VI najlepsi okazali się: Patrycja Czyżewska, Maja Mazur i Adrian Tomczak.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Drukuj
Międzyszkolne Konkursy o Bielawie
  
7 maja 2015 roku po raz szesnasty odbył się Międzyszkolny Konkurs
„Odkrywca Skarbów Bielawy”
i po raz siódmy
„Odkrywca Uroków Bielawy”.
Udział wzięli uczniowie klas IV–VI uczęszczający do szkół podstawowych w naszym mieście.

WYNIKI
„Odkrywca Skarbów Bielawy”
I miejsce - Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7: Natalia Pasek
II miejsce
- Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi: Patrycja Kowalska
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi: Afrodyta Kurek

„Odkrywca Uroków Bielawy”.
I miejsce - Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7: Anna Chlebica
II miejsce
- Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi: Agata Golczewska
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi: Marta Kata
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. (oprac. p.Krystyna Grzyb)
Drukuj
Wyniki Matematycznego Konkursu "Kangur"
  Aż 68 uczniów naszej szkoły z klas II-VI wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur".

Trudne zadania rozwiązywali w kategoriach:
Żaczek (klasy 2),
Maluch (klasy 3-4)
Beniamin (klasy 5-6).

Otrzymaliśmy już wyniki:
Największy sukces osiągnął Piotr Tronina zdobywając nagrodę II kategorii
Wyróżnienia otrzymały:
Karolina Biały,
Aleksandra Matejczuk
Amelia Michalec,
Angelika Warchoł.

Gratulujemy :-)
 
Drukuj
CERTYFIKAT WIARYGODNA SZKOŁA
Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. JulianaTuwima w Bielawie została wyróżniona w Ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła.

Wyróżnienie to, szkoła otrzymała ze względu na osiągnięcie wysokich standardów edukacyjnych, ciekawą bazę oraz zapewnianie dzieciom bezpieczeństwa w szkole. Podstawowym kryterium było uzyskanie przez szkołę wysokiego miejsca wśród wszystkich Szkół Podstawowych w całym powiecie w oparciu o wyniki podsumowujące Sprawdzian Szóstoklasistów opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Program Wiarygodna Szkoła ma na celu wyróżnić najlepsze szkoły w całej Polsce, które dzięki właściwemu poziomowi nauczania osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom.

Program Wiarygodna Szkoła już po raz kolejny ma być drogowskazem dla rodziców i uczniów podczas wyboru szkoły.

Uczestnictwo w Programie było jednoznaczne z nadaniem szkole Certyfikatu.

Portfolio wszystkich wyróżnionych szkół można zobaczyć na Stronie Internetowej Programu: www.wiarygodna-szkola.pl w zakładce " Wiarygodne Szkoły " a także na Facebooku wpisując hasło: "Wiarygodna Szkoła"
Drukuj
Statuetki Sów rozdane
W marcu w naszej szkole zagościła wiosna i to za sprawą młodych pisarzy, uczestników Międzyszkolnego Przeglądu Literackiego o Statuetkę Sowy, którzy po raz kolejny wykazali się dużą dojrzałością emocjonalną i wrażliwością na otaczający świat. Pisali o tym, co ich cieszy, boli, o swoich marzeniach i wątpliwościach. Codzienność pod ich piórem nabrała lekkości, literackiej świeżości i piękna. Udowodnili, że są oni po prostu mistrzami słowa.W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie z trzech bielawskich szkół. Laureatami zostali:
Patrycja Kowalska, Julia Wrotyńska, Agata Golczewska z SP4 z Oddziałami Integracyjnymi
Anna Chlebnica, Tatiana Zawrotniak, Nina Kobylańska,Wiktoria Ramus , Julia Wujaś z ESP7
Dominika Porzybót, Michał Morasz, Maria Maciejewska, Oliwia Fedko, Kacper Kudyba SP10 z Oddziałami SportowymiZa swoją twórczość młodzi adepci sztuki zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i statuetkami sów.
Należy podkreślić, ze Przegląd Literacki nie jest konkursem, więc wszyscy uczestnicy są zwycięzcami. Jednak oryginalność i specyfika niektórych prac, ich niekonwencjonalność w ujęciu tematu i artyzm sprawiły, że organizatorzy postanowili wyróżnić:
Agatę Golczewską (SP4) za opowiadanie „Przyjaciółki”
Tatianę Zawrotniak (ESP7) za utwór „O tym, jak pingwiny przestały latać”
Dominikę Porzybót (SP10) za wiersz „Iskra dobroci”


Wszystkie nagrodzone prace zostały opublikowane w tomiku literackim, nad stworzeniem którego pracowała pani Barbara Olejnik, a tegoroczne spotkanie z literaturą uświetnił występ kl. Va, która zaprezentowała program muzyczno-artystyczny pt. „Wiosna” pod kierunkiem pani Anny Kuś-Smagi.
Mamy nadzieję, że w przyszłości prace literackie młodych artystów pozostaną na równie wysokim poziomie artystycznym, jak w tym roku i nadal będą nas zadziwiać pięknem słowa.
Drukuj
REKRUTACJA
   Trwają zapisy do klas pierwszych Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie.
Kartę zapisu dziecka do szkoły można otrzymać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony internetowej (W zakładce Dla Rodziców - Rekrutacja lub kliknąć tutaj aby otworzyć Zgłoszenie dziecka do szkoły zamieszkałego w obwodzie szkoły)
a następnie złożyć w sekretariacie szkoły.

Uwaga: Do 31 marca 2015r. należy obowiązkowo zapisać dziecko z rocznika 2008 i 2009 do klasy pierwszej na rok szkolny 2015/2016.
Drukuj
OGŁOSZENIE DYREKCJI
Informacja dla rodziców i uczniów!
W dniach 25 marca, 27 marca i 30 marca 2015r. w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Bielawie odbędzie się ewaluacja zewnętrzna – wizytacja przeprowadzana przez Panie Wizytatorki z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.
W związku z powyższą informacją, panie będą przez trzy dni uczestniczyły w życiu szkoły – będą prowadziły wywiady z uczniami, nauczycielami. Wizytatorki będą również przeprowadzały ankiety wśród uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych.
Z poważaniem dyrektor Małgorzata Cieślik
Drukuj
III miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej
Dnia 24.03.2015r. w Świdnicy odbyły się zawody sportowe w piłkę siatkową (trójki siatkarskie) - finał strefy wałbrzyskiej.

Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas V, którzy po zaciętej rywalizacji pokonując drużynę z Kudowy Zdrój zajęli III miejsce.

Jest to ogromy sukces naszych chłopców i wielkie brawa dla nich, ponieważ musieli oni przebyć długą drogę, pokonując wiele drużyn, aby dostać się do finału strefy wałbrzyskiej. Wcześniej zajęli I miejsce w mieście, I miejsce w powiecie, I miejsce w półfinale strefy wałbrzyskiej.

Skład drużyny: Michał Stefanowicz, Terlecki Mateusz, Mucha Alan, Sulmiński Mikołaj, Jerzy Makota, Napierski Jakub, Habas Wiktor, Usik Patryk.
Drużyna była przygotowywana przez p.Marzenę Mazur
GRATULUJEMY !!!
Drukuj
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"
  Dzisiaj aż 68 uczniów naszej szkoły z klas II-VI wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur".

Trudne zadania w kategoriach:
Żaczek (klasy 2),
Maluch (klasy 3-4)
Beniamin (klasy 5-6)
sprawiły wiele problemów naszym uczniom ale jaka satysfakcja po ich rozwiązaniu :-)

Czekamy na wyniki, które otrzymamy ok. 15 maja 2015r.
 
Drukuj
LEKCJA HISTORII - Studio Wschód - program telewizyjny TVP Wrocław
 Urząd Miejski w Bielawie serdecznie zaprasza do obejrzenia programu telewizyjnego TVP Wrocław pn. Studio Wschód, którego emisja odbędzie się 17 marca 2015r. ok. godz.18-tej.
Od września roku 2001 na antenie TV Wrocław ukazuje się program Grażyny Orłowskiej-Sondej Studio Wschód. Realizowany na Kresach Wschodnich przybliża mieszkańcom Dolnego Śląska miejsca urodzenia ich dziadów i pradziadów, historię krainy, która przez wieki była częścią naszej ojczyzny. Za wschodnią granicą pozostały pamiątki naszej przeszłości - wśród nich groby naszych bliskich i naszych bohaterów. Nie można o nich zapomnieć. Tę pamięć pielęgnuje STUDIO WSCHÓD. Dla młodego pokolenia STUDIO to prawdziwa lekcja historii. Młodzież nie tylko ogląda programy, ale również w nich uczestniczy - bierze udział w wyprawach na Kresy, poznaje miejsca skąd ich ród, pracuje przy porządkowaniu wielkich historycznych nekropolii i małych, wiejskich, zrujnowanych, polskich cmentarzy, na których spoczywają również ich dziadowie i pradziadowie. Dzieje Kresów zamknięte są w kamiennych tablicach.

Studio Wschód pokazuje Kresy, łączy rodziny, które pogubiły się podczas dziejowej zawieruchy, przypomina że korzenie kilku milionów obywateli naszego kraju wywodzą się właśnie stamtąd. W ciągu 10 lat zorganizowaliśmy prawie 170 wypraw na Wschód. Zawieźliśmy dziesiątki ton darów dla polskich parafii, szkół i Rodaków rozsianych po całych Kresach. Zapaliliśmy na zrujnowanych mogiłach tysiące zniczy zebranych przez uczniów dolnośląskich szkól. Ponad 500 reportaży zrealizowanych za naszą wschodnią granicą ma wartość dokumentalną i stanowi niezwykły zapis najważniejszych kresowych wydarzeń i niepowtarzalnych życiorysów. Niech wiedza o Kresach nie zostanie wymazana z naszej narodowej pamięci. (źródło: TVP Wrocław)
Drukuj
I MIEJSCE W PÓŁFINALE STREFY WAŁBRZYSKIEJ - PIŁKA SIATKOWA (TRÓJKI SIATKARSKIE)
13.03.2015r. w naszej szkole odbyły się zawody sportowe w piłkę siatkową - półfinał strefy wałbrzyskiej trójek siatkarskich. Naszymi gośćmi były między innymi drużyny z: Piławy Górnej, Kudowy Zdrój, Ząbkowic Śląskich, Ciepłowodów. Po zaciętej rywalizacji nasi chłopcy z klasy V pokonali drużynę z Kudowy Zdrój 2:0, oraz drużynę z Ząbkowic Śląskich 2:1 i tym samym zajęli I miejsce w zawodach oraz awansowali do finału strefy wałbrzyskiej. Finał strefy Wałbrzyskiej odbędzie się 24.03 w Świdnicy.
Gratulujemy naszym zawodnikom i trzymamy kciuki w finale. Opracowała: p.Marzena Mazur

Skład zespołu: Sulmiński Mikołaj, Stefanowicz Michał, Usik Patryk, Terlecki Mateusz, Mucha Alan, Makota Jerzy, Habas Wiktor, Napierski Jakub, Maciej Idziak
Drukuj
TOP
RSS