HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
Najlepsi "Sowiogórscy Bajarze"
  W piątek 1 kwietnia w Teatrze Robotniczym w Bielawie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Krasomówczy „Sowiogórski Bajarz”. Każdy z uczestników miał w nim za zadanie kreatywnie opowiedzieć jedną z dowolnych legend z rejonu powiatu dzierżoniowskiegolub terenów z nim sąsiadujących.
Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach. Wzięło w nim 14 uczniów szkół podstawowych, 7 uczniów szkół gimnazjalnych oraz 4 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dzierżoniowskiego zgłoszonych przez dyrektorów szkół.
Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Alicja Hromada – dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Ewa Glura - prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielawy, Jan Gładysz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie oraz Jarosław Paczkowski – instruktor teatralny, aktor wrocławskich teatrów.
Wyniki konkursu:
Szkoły podstawowe:
I miejsce – Martyna Łebek, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżoniowie, „Legenda o smoku dzierżoniowskim”
II miejsce – Maria Maciejewska, Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie, „Legenda o Górach Sowich”
III miejsce ex-aequo – Kamil Kasztelan, Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej, Legenda „O smoku z Owiesna”
III miejsce ex-aequo – Nikola Markowska, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie, Legenda „O wodnej Rusałce z Nowizny”
Wyróżnienie:
Natalia Pasek - Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bielawie, Legenda „O bielawskich krasnoludkach”
Natalia Pelczar - Szkoła Podstawowa w Piławie Górnej, Legenda „Smok z Owiesna”
Jakub Dzwonek - Społeczna Szkoła Podstawowa w Bielawie, Legenda „O dzierżoniowskim kacie”
źródło: www.doba.pl
Drukuj
Międzygminny Konkurs Ortograficzny Uczniów Klas Trzecich
  30 marca w Szkole Podstawowej w Ostroszowicach odbył się Międzygminny Konkurs Ortograficzny Uczniów Klas Trzecich pod hasłem "Z ortografią za pan brat". Wzięło w nim udział 16 uczniów reprezentujących swoje szkoły. Wśród nich był uczeń klasy 3b - Szymon Ptak, który wspaniale się spisał zajmując II miejsce.
Jest to kolejny sukces Szymona - Wicemistrza Ortografii Klas Trzecich w Bielawie. Serdecznie gratulujemy!

Opracowała p.Dorota Domagała
Drukuj
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
  2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W wielu szkołach i placówkach edukacyjnych organizowane są lekcje, na których pedagodzy i psycholodzy informują dzieci o objawach autyzmu. Podczas zajęć pokazują także w jaki sposób reagować na zachowania rówieśnika, który ma autyzm. Na znak solidarności z dziećmi i osobami z autyzmem szkoły i wiele innych instytucji oświetlają swoje budynki na niebiesko. Uczniowie i nauczyciele zakładają w tym dniu niebieskie stroje lub przypinają niebieskie wstążki.
Podobnie jak w latach ubiegłych w całej Polsce i na świecie wiele budynków zostanie oświetlonych na niebiesko. W tym roku do akcji przyłączyło się także Ministerstwo Edukacji Narodowej. W sobotę, 2 kwietnia po zmroku budynek przy al.Szucha zostanie oświetlony niebieskim światłem.
Celem akcji społecznej „Polska na niebiesko”, która w tym roku przebiega pod hasłem „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz” jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu w Polsce. Organizatorzy chcą sprawić, by ludzie znaleźli więcej zrozumienia i tolerancji dla dzieci i osób z autyzmem.
Drukuj
SZKOLNE KONKURSY - "DZIEŃ WODY"
  W związku z obchodami DNIA WODY przeprowadzono dwa konkursy:
NAJWIĘKSZA I NAJMĄDRZEJSZA KROPLA WODY
1 miejsce - Katarzyna Mazur kl. 6c
2 miejsce - Kinga Kulig kl. 5c
3 miejsce - Dominik Pęczkowski kl. 6c

TWARZ WIOSNY
1 miejsce - Jakub Kałka kl. 4a
2 miejsce - Ola Furtak kl. 4c i duet Artur Albiński i Patrycja Onyszko kl. 2e
3 miejsce - Gracjana Torenc kl. 5a
Drukuj
Program RODZINA 500+
więcej informacji w zakładce Dla Rodziców - RODZINA 500+
Drukuj
Mój świat w kolorach tęczy
  17 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Piastowskiej 19 c, odbyło się uroczyste zakończenie konkursu plastycznego „Mój świat w kolorach tęczy”. Celem konkursu było między innymi kształtowanie wyobraźni twórczej i kreatywności dzieci, rozbudzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi, rozwijanie wrażliwości estetycznej młodych twórców, wyrażanie nastroju za pomocą ekspresji artystycznej.
Oto lista laureatów:
W grupie dzieci klas I-III – Piotr Ciejka (kl. I – ESP 7), Szymon Dankowski (kl. II - ESP 7), Hubert Jazowski (kl. II - SP 10 z OS), Wiktoria Kaczmarek (kl. III – ESP 7), Natalia Madej (kl. I – SP 4 z OI), Emilia Proszowska (kl. III – ESP 7), Karolina Tyrcha (kl. II – SP 10 z OS), Kacper Woźnicki (kl. II – SP 10 z OS).
Nagrodami konkursowymi, które wręczyła Małgorzata Greiner – zastępca burmistrza wraz z pozostałymi członkami jury, były pięknie ilustrowane książki z mnóstwem interesujących informacji. Dzięki nim laureaci wybiorą się w niezwykłą podróż dookoła świata, przeniosą się w czasie i przestrzeni, będą mogli poznać wyjątkowe osoby, które dokonały rzeczy wielkich i zmieniły świat, mieszkańców Olimpu, ich liczne przygody, które dały początek ponadczasowym mitom i obejrzą wspaniałe cuda natury różnych zakątków Ziemi, odkryją historię niezwykłych miejsc. Dzieci zaraz z ogromnym zaciekawieniem przeglądały otrzymane publikacje.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy nagrodzonych prac „młodych twórców” do MBP przy ul. Piastowskiej 19 c. Z pewnością dostarczy ona każdemu oglądającemu moc niepowtarzalnych wrażeń i przeniesie do pięknego świata pomalowanego kolorami tęczy.
źródło: doba.pl
Drukuj
JĘZYK ANGIELSKI
  SAINT PATRICK'S DAY 17th MARCH
17 marca przypada święto patrona Irlandii. Dzień ten jest świętem narodowym i religijnym Zielonej Wyspy. Misjonarz zmarł dokładnie 1555 lat temu Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje zielony, będący narodowym kolorem Irlandii. Głównym symbolem święta jest trójlistna koniczynka. Zgodnie z legendą o świętym Patryku służyła mu ona jako pomoc przy tłumaczeniu pierwszym irlandzkim chrześcijanom czym jest Trójca Święta. Życie oraz dokonania świętego Patryka są wspominane 17 marca, ponieważ ten dzień przyjmuje się za datę jego śmierci.
(źródło: www.polskieradio.pl)
http://www.thekidzpage.com/freekidsgames/flashwordsearch/stpaddysrch2.swf
Pierwszych 10 uczniów, którzy wypiszą oraz przetłumaczą na język polski wyrazy w wykreślanki i dostarczą je do nauczycieli języka angielskiego, otrzyma oceny bardzo dobre. GOOD LUCK!!!
Opracowała p.Edyta Osuch
Drukuj
Miejski Konkurs Ortograficzny


 
10 marca w Szkole Podstawowej nr 10 w Bielawie odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny Uczniów Klas Trzecich. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Emilia Proszowska z klasy 3a, Katarzyna Hiżycka oraz Szymon Ptak z klasy 3b.

Uczniowie pisali dyktando, wyjaśniali pisownię wyrazów z trudnościami ortograficznymi oraz rozwiązywali krzyżówki, zagadki i rebusy ortograficzne. Wszyscy wykazali się dużą znajomością zasad pisowni.

Największy sukces odniósł Szymon Ptak, który zajął II miejsce i otrzymał tytuł Wicemistrza Ortografii Klas Trzecich w Bielawie. Serdecznie gratulujemy!

Szymon już w kwietniu weźmie udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów :-)
Opracowała p.Dorota Domagała
Drukuj
Mistrzostwa Bielawy w "TRÓJKACH SIATKARSKICH"
  Drużyna dziewcząt w skłądzie: Oliwia Piątek, Emilia Brzuś, Maja Kosewska, Oliwia Cesnajtys, Dominika Pułkownik, Karolina Słomian, Daria Kasprzak i Ania Chlebica zajęła II miejsce w turnieju.
II miejsce to również osiągnięcie drużyny chłopców: Jacek Wrona, Hubert Garkowski, Olaf Włodarczyk, Igor Włodarczyk, Kamil Mazur, Kacper Rogowski, Tomasz Poborczyk i Paweł Kacprowicz.
Drukuj
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Coroczne święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Obchody tego dnia mają chronić różnorodność językową jako dziedzictwo kulturowe. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń.

W związku z tym w naszej szkole w ostatnim tygodniu lutego przeprowadzony został Konkurs Wiedzy o Języku Polskim, w wyniku którego w każdej klasie wyłoniono Mistrza Języka Ojczystego. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu frazeologii, ortografii, literatury i nauki o języku. Wykonali również plakaty, na których umieścili wyrazy, które sprawiają nam, Polakom najwięcej trudności. Wielu z nas było zdziwionych, gdy przeczytało, że poprawna nazwa „węża ogrodowego” to szlauch, nie szlauf.

Mistrzami Języka Ojczystego zostali:

kl. IV a Kacper Kaczorowski
kl. IV b Jakub Pompa
kl. IV c Angelika Warchoł
kl. V a Laura Fąfara
kl. V b Tatiana Zawrotniak
kl. V c Oliwia Cesnajtys
kl. VI a Gabriel Kwak
kl. VI b Anna Łyżwa
kl. VI c Wiktoria Ścisłowska
Drukuj
Zdrowie w skrzynkach
 Nasza szkoła złożyła wniosek do Agencji Rynku Rolnego i placówka została wpisana do rejestru instytucji uprawnionych do otrzymywania darmowych owoców (po wprowadzeniu rosyjskiego embarga na polskie owoce i warzywa).
Dzięki temu już dwukrotnie do szkoły przyjechał tir - wypełniony po brzegi zdrowymi i pysznymi jabłkami. Po raz pierwszy dostawa liczyła 12 ton. Uczniowie, jak i wszyscy pracownicy szkoły, otrzymali po 20 kg tych bogatych w witaminy owoców. 29 lutego znowu przed szkołą pojawił się tir z 20 tonami jabłek. Tym razem na każdego przypadły trzy skrzynki (30 kg na ucznia). Przy rozładowywaniu towaru pomagali Rodzice, dzięki którym akcja przebiegła szybko i bardzo sprawnie. Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie dziękują wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję JABŁKA DLA KAŻDEGO DZIECKA W NASZEJ SZKOLE.
Razem z podjęciem starań o dostawę jabłek, dyrekcja szkoły, nauczyciele i wychowawcy, zachęcali uczniów i ich rodziców do wytwarzania zdrowych napojów i przekąsek, które można uzyskać z otrzymanych owoców. Ogłoszono również konkurs na najsmaczniejsze danie z jabłkiem w roli głównej.
 

Kolejna dostawa już wkrótce. Życzymy smacznego! Opracowały: p.Barbara Olejnik i p.Anna Kuś-Smaga
Drukuj
TOP
RSS